CSM Digi a pierdut şi al doilea meci

De Gavril Nutiu
© Foto: Facebook
CSA Steaua s-a impus în cea de-a doua partidă a derbyului cu CSM Digi cu scorul de 9-4 (0-2, 3-1, 3-1, 3-0).

Echipa noastră a controlat primul sfert, a fost egalată în cel secund şi a fost depăşită net după pauză. Vicecampioana nu a mai contat practic în ultimele două sferturi, în care nu a mai reuşit să înscrie decât un singur gol, încasând în schimb nu mai puţin de şase.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 9-4, un rezultat care era greu de prevăzut după modul în care începuse partida.
Golurile echipei noastre au fost înscrise de Grummy Guimaraes 2, Czenk 1 şi Kováts 1.