CSM Digi va întâlni Corona Sportul Studenţesc în semifinalele Cupei României

De Gavril Nutiu
Conform previziunilor, vicecampioana României la polo, CSM Digi, nu a întâmpinat nicio problemă în sferturile de finală ale Cupei României.

Echipa orădeană a surclasat Politehnica Cluj-Napoca, scor 23-1 (8-0, 5-0, 6-1, 4-0). După cum o sugerează rezultatul înregistrat, partida nu a avut niciun istoric, desfăşurându-se practic într-un singur sens, spre poarta clujeană.

Pentru CSM Digi au jucat: Zivojinovic, Gavriş – portari; Vancsik 1 gol marcat, Dobre 1, Costa 1, Adachi 6, R. Szabó 3, Popoviciu, Kováts 1, Gergelyfi 1, R. Georgescu, Grummy Guimaraes 4, N. Ilisie 1, Czenk 4. Antrenor: Dorin Costrăş. Secund: Ciprian Câmpianu.

Celelalte sferturi de finală s-au încheiat tot cu victoriile favoritelor, fără nicio surpriză: CSA Steaua – CSM Târgu Mureş 14-2, Corona Sportul Studenţesc – Amefa Arad 18-2, Dinamo Bucureşti – Rapid 13-3. Semifinalele Cupei României se vor desfăşura vineri, la Bazinul Steaua, după programul: CSA Steaua – Dinamo (ora 18:30), CSM Digi – Corona Sportul Studenţesc (ora 20:00). Din păcate, meciurile nu sunt televizate