CSM U, eşec previzibil la Arad

Baschetbalistele orădene au fost învinse în deplasare de BC ICIM Arad cu scorul de 72-50.Conform „calculelor hârtiei”, CSM Universitatea n-a avut prea multe şanse la Arad, echipa gazdă impunându-se cu scorul de 72-50 (23-7, 17-11, 14-17, 18-15). Arădencele au început „tare” partida, distanţându-se decisiv încă din primul sfert, scor 23-7. Avantajul gazdelor a crescut şi în sfertul secund, scorul la pauză fiind 40-18. Orădencele au echilibrat apoi disputa, pe fondul relaxării celor de la BC ICIM, rezultat final 72-50. Au jucat echipele: BC ICIM: Mercea 7 (1×3), Ionescu 2, Prassa 8 (1×3), Nagy 2, Meszaros 10, Savic 6, Orosz 7, Urban, Milanovic 8, Stamati 6, Graham 11 (1×3), Stoenescu 5. Antrenor: Stacey Tremaine Nolan CSM U: Gavra 12 (1×3), Tămăşdan, Ulica, Barkley 16, Sărăcuţ, Sabău 2, Ţigan, Vlaicu, Adi 4, Muscă, Ardelean 8 (1×3), Brown 8 (1×3). Antrenoare: Adriana Niculescu Au condus arbitrii Istvan Gabriela, Ionuţ Morar. G.N.

Conform „calculelor hârtiei”, CSM Universitatea n-a avut prea multe şanse la Arad, echipa gazdă impunându-se cu scorul de 72-50 (23-7, 17-11, 14-17, 18-15). Arădencele au început „tare” partida, distanţându-se decisiv încă din primul sfert, scor 23-7. Avantajul gazdelor a crescut şi în sfertul secund, scorul la pauză fiind 40-18. Orădencele au echilibrat apoi disputa, pe fondul relaxării celor de la BC ICIM, rezultat final 72-50. Au jucat echipele:

BC ICIM: Mercea 7 (1×3), Ionescu 2, Prassa 8 (1×3), Nagy 2, Meszaros 10, Savic 6, Orosz 7, Urban, Milanovic 8, Stamati 6, Graham 11 (1×3), Stoenescu 5. Antrenor: Stacey Tremaine Nolan

CSM U: Gavra 12 (1×3), Tămăşdan, Ulica, Barkley 16, Sărăcuţ, Sabău 2, Ţigan, Vlaicu, Adi 4, Muscă, Ardelean 8 (1×3), Brown 8 (1×3). Antrenoare: Adriana Niculescu

Au condus arbitrii Istvan Gabriela, Ionuţ Morar.