CSM U, învinsă la Arad

ARAD – Baschetbalistele orădene au pierdut cu 44-66 partida din deplasare cu BC ICIM. Contând pentru etapa a VI-a a Diviziei A de baschet feminin, partida s-a încheiat cu scorul de 66-44 (18-14, 23-11, 14-9, 11-10) în favoarea gazdelor.

Punctele întâlnirii au fost marcate de: Kiss 19 (3×3), Bucica 11 (3), Nagy 8, Ionescu 8, Hindsman 6, Kine 6, M. Mészáros 4, Moroşan 2, Tarţa 2, respectiv Singur 12, Ferenczi 10 (1), Tănase 5 (1), Ordean 5 (1), Gavra 4, Moiseev 4, Sabău 2, K. Mészáros 2. După un prim sfert echilibrat, gazdele s-au distanţat decisiv pe tabela de marcaj, conducând la pauză cu scorul de 41-25.

Orădencele au încercat să revină în joc în ultimele două reprize, dar meciul era deja jucat. În urma acestui rezultat, CSM Universitatea se află pe locul zece în clasament, cu o singură victorie din şase etape. Etapa viitoare, echipa orădeană va juca pe teren propriu cu CET Govora, având din nou o misiune dintre cele mai dificile.