CSS Deva, lideră la lupte

DEVA – Sportivii de la CSS Deva au dominat ultima etapă a Campionatului Judeţean de Lupte, rezervată copiilor şi cadeţilor, desfăşurată sâmbătă la Deva.

CSS Deva a ocupat locul I în clasamentul general cu 26 de medalii cucerite din cele 63 puse în joc, fiind urmată în clasament de CS Inter Petrila (20 medalii) şi CSS Petroşani (17 medalii). CSS Hunedoara a boicotat competiţia, preferând să participe la un concurs la Blaj, din cauza presupuselor dispute legate de arbitraj care ar fi apărut la Deva. CSS Deva a fost lideră şi la capitolul titlurilor de campioni judeţeni, devenii obţinând 10 medalii de aur din cele 21 de categorii la care s-a concurat. Cele mai multe medalii pentru CSS Deva le-au obţinut sportivii antrenaţi de Suraj Moravan, 12 dintre ei reuşind să urce pe podium. O comportare foarte bună au avut şi sportivii antrenaţi de Cosmin Văcăraşu şi Doru Ailincăi care au cucerit câte şapte medalii. Competiţia a fost organizată de DSJ Hunedoara şi Asociaţia Judeţeană de Lupte care au oferit primilor trei clasaţi, medalii şi diplome, iar campionilor judeţeni tricouri de campion.

Rezultatele CSS Deva la CJ Lupte
Sportivi antrenaţi de Suraj Moravan
Locul I: Claudiu Ciocănel (+45 kg), Alexandru Lupşa (85 kg), Alexandru Drăgan (35 kg)
Locul II: Florin Precupeanu (73 kg), Ana Răduţ (40 kg), Robert Iacob (38 kg), Eduard Anastase (45 kg), Andreea Brăiloiu (43 kg)
Locul III: Răzvan Robac (53 kg), Florin Farcaş (85 kg), Adrian Ciocălău (42 kg), Ionuţ Stanca (38 kg).
Sportivi antrenaţi de Cosmin Văcăraşu
Locul I: Mihaela Feurdean (43 kg), Andreea Peliancă (49 kg), Liviu Prejban (53 kg)
Locul II: Maria Culda (49 kg), Csilla Şerban (56 kg)
Locul III: Alexandra Junea (60 kg), Roxana Mânecan (56 kg)
Sportivi antrenaţi de Doru Ailincăi
Locul I: Mădălin Varga (39 kg), Traian Ilinca (25 kg), Raul Donu (42 kg), Emanuel Diţac (73 kg)
Locul II: Gabriel Moldovan (33 kg)
Locul III: Raul Bodoaşcă (45 kg), Daniela Trică (40 kg).