Derby cu multe goluri la Universitate

Derby cu multe goluri la Universitate
Rezultate înregistrate în etapa a II-a a Ligii a IV-a la fotbal, o rundă cu multe goluri:

FC Universitatea Oradea – CS Diosig Bihardioszeg 3-2 (2-0). F. David 17, Briciu 41, Fărcuţa 75 penalty / E. Popa 67, Gado 70

FC Universitatea: S. Pop – Bulz, Pocian, S. Tegzeş, D. Jurcă, Fărcuţa, F. David, Briciu (90+4 Baran Z.), M. Pop (87 Cr. Ardelean), Neaga, R. Baran (46 Urbanovschi).

CS Diosig: Gheţe – Szucs (68 Oniţa), Marc, F. Lazăr, Karacsony (86 Lolo), Sfârlea, G. Costea, O. Jurcă, D. Jurcă, Gado, E. Popa.

Arbitri: Marius Omuţ – Alexandru Corb, Marius Matica, rezervă Bogdan Guler.

Cartonaş roşu: Bulz 45+1 (FC Universitatea) pentru oprirea unei situaţii evidente de gol prin ţinerea adversarului

Unirea Valea lui Mihai – Unirea Livada 0-2 (0-1). Dobondi 45, A. Floruţ 75

Olimpia Salonta – CSO Ştei 3-4 (1-3). Ţârlea 22, Laza 90, Hosu 90+3 / Matei 8, 16, C. Popa 32, Gavriş 61

CS Mădăras – CSC FC Paleu 2-0 (0-0). Puşcaş 53, Mughiuruş 79

CSC Sînmartin – CS II Oşorhei 1-0 (1-0). R. Matei 12

Crişul Aleşd – Bihorul Beiuş 1-4 (1-1). Edves 44 / Mihuţa 8 penalty, Trip 55, Toma 60, Miklo 78

Cartonaş roşu: Catană 62 (Crişul) pentru cumul de cartonaşe galbene

Crişul Sântandrei – Viitorul Borş 5-2 (3-1). S. Ianc 5 penalty, R. Giura 9, 54, Olariu 41, Hering 73 / Borzescu 15, Zadori E. 67

Locadin Ţeţchea – Padișul Bihorul Cheresig 7-3 (3-1). Sava 19 autogol, Reştea 27, 90+1, Nicoruţ 44, 55, Ilisie 53, Cr. Butuc 79 / Gabor 8, Petran 60, Bradea 75

 

CLASAMENT

  1. Crişul Sântandrei 2 2 0 0 10 – 2 6

——————————————————————————————

  1. CS Mădăras 2 2 0 0 8 – 0 6
  2. CF Bihorul Beiuş 2 1 1 0 6 – 3 4
  3. CSC Sînmartin 2 1 1 0 3 – 2 4
  4. CS Diosig 2 1 0 1 12 – 5 3
  5. Olimpia Salonta 2 1 0 1 6 – 4 3
  6. Unirea Livada 1 1 0 0 2 – 0 3
  7. FC Universitatea 1 1 0 0 3 – 2 3
  8. Unirea V. lui Mihai 2 1 0 1 3 – 3 3
  9. CSO Ştei 2 1 0 1 5 – 6 3
  10. Crişul Aleşd 2 1 0 1 3 – 5 3
  11. Locadin Ţeţchea 2 1 0 1 9 – 13 3
  12. Viitorul Borş 2 0 0 2 3 – 7 0
  13. CSC FC Paleu 2 0 0 2 0 – 5 0

——————————————————————————————–

  1. CS II Oşorhei 2 0 0 2 0 – 7 0
  2. Padișul Bihorul 2 0 0 2 3 – 12 0

 

Etapa viitoare (3-4 septembrie): FC Universitatea Oradea – Locadin Ţeţchea, Unirea Livada – CSM Olimpia Salonta, CSO Ştei – CS Mădăras, CSC FC Paleu – CSC Sînmartin, Bihorul Beiuş – Crişul Sântandrei, Viitorul Borş – Padişul Bihorul Cheresig, CS Diosig – Unirea Valea lui Mihai, CS II Oşorhei – Crişul Aleşd.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !