Derby cu multe goluri la Universitate

Derby cu multe goluri la Universitate
Rezultate înregistrate în etapa a II-a a Ligii a IV-a la fotbal, o rundă cu multe goluri:

FC Universitatea Oradea – CS Diosig Bihardioszeg 3-2 (2-0). F. David 17, Briciu 41, Fărcuţa 75 penalty /  E. Popa 67, Gado 70

FC Universitatea: S. Pop – Bulz, Pocian, S. Tegzeş, D. Jurcă, Fărcuţa, F. David, Briciu (90+4 Baran Z.), M. Pop (87 Cr. Ardelean), Neaga, R. Baran (46 Urbanovschi).

CS Diosig: Gheţe – Szucs (68 Oniţa), Marc, F. Lazăr, Karacsony (86 Lolo), Sfârlea, G. Costea, O. Jurcă, D. Jurcă, Gado, E. Popa.

Arbitri: Marius Omuţ – Alexandru Corb, Marius Matica, rezervă Bogdan Guler.

Cartonaş roşu: Bulz 45+1 (FC Universitatea) pentru oprirea unei situaţii evidente de gol prin ţinerea adversarului

Unirea Valea lui Mihai – Unirea Livada 0-2 (0-1). Dobondi 45, A. Floruţ 75

Olimpia Salonta – CSO Ştei 3-4 (1-3). Ţârlea 22, Laza 90, Hosu 90+3 / Matei 8, 16, C. Popa 32, Gavriş 61

CS Mădăras – CSC FC Paleu 2-0 (0-0). Puşcaş 53, Mughiuruş 79

CSC Sînmartin – CS II Oşorhei 1-0 (1-0). R. Matei 12

Crişul Aleşd – Bihorul Beiuş 1-4 (1-1). Edves 44 /  Mihuţa 8 penalty, Trip 55, Toma 60, Miklo 78

Cartonaş roşu: Catană 62 (Crişul) pentru cumul de cartonaşe galbene

Crişul Sântandrei – Viitorul Borş 5-2 (3-1). S. Ianc 5 penalty, R. Giura 9, 54, Olariu 41, Hering 73 / Borzescu 15, Zadori E. 67

Locadin Ţeţchea – Padișul Bihorul Cheresig 7-3 (3-1). Sava 19 autogol, Reştea 27, 90+1, Nicoruţ 44, 55, Ilisie 53, Cr. Butuc 79 /  Gabor 8, Petran 60, Bradea 75

 

CLASAMENT

  1. Crişul Sântandrei        2       2       0       0       10     –        2       6

——————————————————————————————

  1. CS Mădăras        2       2       0       0       8       –        0       6
  2. CF Bihorul Beiuş        2       1       1       0       6       –        3       4
  3. CSC Sînmartin  2       1       1       0       3       –        2       4
  4. CS Diosig 2       1       0       1       12     –        5       3
  5. Olimpia Salonta 2       1       0       1       6       –        4       3
  6. Unirea Livada    1       1       0       0       2       –        0       3
  7. FC Universitatea         1       1       0       0       3       –        2       3
  8. Unirea V. lui Mihai     2       1       0       1       3       –        3       3
  9. CSO Ştei   2       1       0       1       5       –        6       3
  10. Crişul Aleşd       2       1       0       1       3       –        5       3
  11. Locadin Ţeţchea          2       1       0       1       9       –        13     3
  12. Viitorul Borş      2       0       0       2       3       –        7       0
  13. CSC FC Paleu    2       0       0       2       0       –        5       0

——————————————————————————————–

  1. CS II Oşorhei     2       0       0       2       0       –        7       0
  2. Padișul Bihorul 2       0       0       2       3       –        12     0

 

Etapa viitoare (3-4 septembrie): FC Universitatea Oradea – Locadin Ţeţchea, Unirea Livada – CSM Olimpia Salonta, CSO Ştei – CS Mădăras, CSC FC Paleu – CSC Sînmartin, Bihorul Beiuş – Crişul Sântandrei, Viitorul Borş – Padişul Bihorul Cheresig, CS Diosig – Unirea Valea lui Mihai, CS II Oşorhei – Crişul Aleşd.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase