Derby-ul, spre final

BUCURESTI - La sediul Federaţiei Române de Fotbal s-a tras ieri la sorţi programul sezonului 2008/2009 al ligii secunde.

FC Bihor va debuta în deplasare, cu Unirea Alba Iulia, prima întâlnire cu propriii suporteri urmând a avea loc în runda a doua, când roş-albaştrii vor da piept pe teren propriu cu CSM Râmnicu Vâlcea. Cealaltă echipă bihoreană din eşalonul secund, CF Liberty Salonta, va evolua în etapa inaugurală pe teren propriu, cu Mureşul Deva. Derby-ul bihorean al ligii secunde se va consuma în penultima etapă, partida din tur urmând a avea loc la Salonta, iar returul la Oradea.LIGA A II-A, SERIA A II-A. PROGRAMUL TURULUI

Etapa I, 16 august

CFR Timişoara – CS Târgovişte
Dacia Mioveni – Minerul Lupeni
FCM Târgu Mureş – UTA Arad
Universitatea Cluj – Drobeta Turnu Severin
Liberty Salonta – Mureşul Deva
Internaţional Curtea de Argeş – CS Mechel Câmpia Turzii
ACU Arad – Jiul Petroşani
Unirea Alba Iulia – FC Bihor Oradea
CSM Râmnicu Vâlcea – Arieşul Turda

Etapa a II-a, 23 august

CS Târgovişte – Dacia Mioveni
Minerul Lupeni – FCM Târgu Mureş
UTA Arad – Universitatea Cluj
Drobeta Turnu Severin – Internaţional Curtea de Argeş
Mureşul Deva – ACU Arad
CS Mechel Câmpia Turzii – Liberty Salonta
Jiul Petroşani – Unirea Alba Iulia
FC Bihor Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea
Arieşul Turda – CFR Timişoara

Etapa a III-a, 30 august

CFR Timişoara – FC Bihor Oradea
Dacia Mioveni – Arieşul Turda
FCM Târgu Mureş – CS Târgovişte
Liberty Salonta – Drobeta Turnu Severin
Internaţional Curtea de Argeş – Universitatea Cluj
ACU Arad – CS Mechel Câmpia Turzii
Unirea Alba Iulia – Mureşul Deva
CSM Râmnicu Vâlcea – Jiul Petroşani
Minerul Lupeni – UTA Arad

Etapa a IV-a, 6 septembrie

Universitatea Cluj – Liberty Salonta
CS Târgovişte – Minerul Lupeni
UTA Arad – Internaţional Curtea de Argeş
Drobeta Turnu Severin – ACU Arad
Mureşul Deva – CSM Râmnicu Vâlcea
CS Mechel Câmpia Turzii – Unirea Alba Iulia
Jiul Petroşani – CFR Timişoara
FC Bihor Oradea – Dacia Mioveni
Arieşul Turda – FCM Târgu Mureş

Etapa a V-a, 13 septembrie

CFR Timişoara – Mureşul Deva
Dacia Mioveni – Jiul Petroşani
FCM Târgu Mureş – FC Bihor Oradea
Liberty Salonta – Internaţional Curtea de Argeş
ACU Arad – Universitatea Cluj
Unirea Alba Iulia – Drobeta Turnu Severin
CSM Râmnicu Vâlcea – CS Mechel Câmpia Turzii
CS Târgovişte – UTA Arad
Minerul Lupeni – Arieşul Turda

Etapa VI-a, 20 septembrie

Universitatea Cluj – Unirea Alba Iulia
Internaţional Curtea de Argeş – ACU Arad
UTA Arad – Liberty Salonta
Drobeta Turnu Severin – CSM Râmnicu Vâlcea
Mureşul Deva – Dacia Mioveni
CS Mechel Câmpia Turzii – CFR Timişoara
Jiul Petroşani – FCM Târgu Mureş
FC Bihor Oradea – Minerul Lupeni
Arieşul Turda – CS Târgovişte

Etapa a VII-a, 27 septembrie

CFR Timişoara – Drobeta Turnu Severin
Dacia Mioveni – CS Mechel Câmpia Turzii
FCM Târgu Mureş – Mureşul Deva
ACU Arad – Liberty Salonta
Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş
CSM Râmnicu Vâlcea – Universitatea Cluj
CS Târgovişte – FC Bihor Oradea
Minerul Lupeni – Jiul Petroşani
Arieşul Turda – UTA Arad

Etapa a VIII-a, 4 octombrie

Universitatea Cluj – CFR Timişoara
Liberty Salonta – Unirea Alba Iulia
Internaţional Curtea de Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea
UTA Arad – ACU Arad
Drobeta Turnu Severin – Dacia Mioveni
Mureşul Deva – Minerul Lupeni
CS Mechel Câmpia Turzii – FCM Târgu Mureş
Jiul Petroşani – CS Târgovişte
FC Bihor Oradea – Arieşul Turda

Etapa a IX-a, 11 octombrie

CFR Timişoara – Internaţional Curtea de Argeş
Dacia Mioveni – Universitatea Cluj
FCM Târgu Mureş – Drobeta Turnu Severin
Unirea Alba Iulia – ACU Arad
CSM Râmnicu Vâlcea – Liberty Salonta
CS Târgovişte – Mureşul Deva
Minerul Lupeni – CS Mechel Câmpia Turzii
FC Bihor Oradea – UTA Arad
Arieşul Turda – Jiul Petroşani

Etapa a X-a, 18 octombrie

Universitatea Cluj – FCM Târgu Mureş
Liberty Salonta – CFR Timişoara
Internaţional Curtea de Argeş – Dacia Mioveni
ACU Arad – CSM Râmnicu Vâlcea
UTA Arad – Unirea Alba Iulia
Drobeta Turnu Severin – Minerul Lupeni
Mureşul Deva – Arieşul Turda
CS Mechel Câmpia Turzii – CS Târgovişte
Jiul Petroşani – FC Bihor Oradea

Etapa a XI-a, 25 octombrie

CFR Timişoara – ACU Arad
Dacia Mioveni – Liberty Salonta
FCM Târgu Mureş – Internaţional Curtea de Argeş
CSM Râmnicu Vâlcea – Unirea Alba Iulia
CS Târgovişte – Drobeta Turnu Severin
Minerul Lupeni – Universitatea Cluj
Jiul Petroşani – UTA Arad
FC Bihor Oradea – Mureşul Deva
Arieşul Turda – CS Mechel Câmpia Turzii

Etapa a XII-a, 1 noiembrie

Universitatea Cluj – CS Târgovişte
Liberty Salonta – FCM Târgu Mureş
Internaţional Curtea de Argeş – Minerul Lupeni
ACU Arad – Dacia Mioveni
Unirea Alba Iulia – CFR Timişoara
UTA Arad – CSM Râmnicu Vâlcea
Drobeta Turnu Severin – Arieşul Turda
Mureşul Deva – Jiul Petroşani
CS Mechel Câmpia Turzii – FC Bihor Oradea

Etapa a XIII-a, 8 noiembrie

CFR Timişoara – CSM Râmnicu Vâlcea
Dacia Mioveni – Unirea Alba Iulia
FCM Târgu Mureş – ACU Arad
CS Târgovişte – Internaţional Curtea de Argeş
Minerul Lupeni – Liberty Salonta
Mureşul Deva – UTA Arad
Jiul Petroşani – CS Mechel Câmpia Turzii
FC Bihor Oradea – Drobeta Turnu Severin
Arieşul Turda – Universitatea Cluj

Etapa a XIV-a, 15 noiembrie

CFR Timişoara – UTA Arad
Universitatea Cluj – FC Bihor Oradea
Liberty Salonta – CS Târgovişte
Internaţional Curtea de Argeş – Arieşul Turda
ACU Arad – Minerul Lupeni
Unirea Alba Iulia – FCM Târgu Mureş
CSM Râmnicu Vâlcea – Dacia Mioveni
Drobeta Turnu Severin – Jiul Petroşani
CS Mechel Câmpia Turzii – Mureşul Deva

Etapa a XV-a, 22 noiembrie

Dacia Mioveni – CFR Timişoara
FCM Târgu Mureş – CSM Râmnicu Vâlcea
CS Târgovişte – ACU Arad
Minerul Lupeni – Unirea Alba Iulia
UTA Arad – CS Mechel Câmpia Turzii
Mureşul Deva – Drobeta Turnu Severin
Jiul Petroşani – Universitatea Cluj
FC Bihor – Internaţional Curtea de Argeş
Arieşul Turda – Liberty Salonta

Etapa a XVI-a, 29 noiembrie

CFR Timişoara – FCM Târgu Mureş
Dacia Mioveni – UTA Arad
Universitatea Cluj – Mureşul Deva
Liberty Salonta – FC Bihor Oradea
Internaţional Curtea de Argeş – Jiul Petroşani
ACU Arad – Arieşul Turda
Unirea Alba Iulia – CS Târgovişte
CSM Râmnicu Vâlcea – Minerul Lupeni
Drobeta Turnu Severin – CS Mechel Câmpia Turzii

Etapa a XVII-a, 6 decembrie

FCM Târgu Mureş – Dacia Mioveni
CS Târgovişte – CSM Râmnicu Vâlcea
Minerul Lupeni – CFR Timişoara
UTA Arad – Drobeta Turnu Severin
Mureşul Deva – Internaţional Curtea de Argeş
CS Mechel Câmpia Turzii – Universitatea Cluj
Jiul Petroşani – Liberty Salonta
FC Bihor Oradea – ACU Arad
Arieşul Turda – Unirea Alba Iulia

Ciprian Ciorba



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !