Derbyul s-a încheiat nedecis

3Comentarii
ALESD – Meciul etapei a XX-a din Diviziei D s-a desfăşurat între Crişul Aleşd (locul 2) şi Minerul Ştei (locul 1). Crişul şi Minerul au remizat, scor 1-1, într-un meci între primele două clasate în Divizia D.

Partida s-a încheiat la egalitate, deşi gazdele, animate de dorinţa de a urca în fotoliul de lider, au controlat jocul. Dominarea teritorială a aleşdenilor a fost fracturată de golul reuşit de Raţ în minutul 29, cu un şut din şase metri.

În partea a doua gazdele au atacat în valuri, dar golul unei egalări meritate a venit abia în al treilea minut de prelungiri, când Bogdan Coste a înscris. „A fost un meci de luptă. Noi am fost cu ocaziile, iar ei au înscris la una din puţinele situaţii avute. Campionatul se joacă în continuare”, a spus antrenorul gazdelor, Mircea Madar.

Au evoluat echipele:

Crişul: Pop – L. Popa, Iaz, D. Coste, D. Filip, Dumiter, Iacob, Fogoroşi (’53 Jolţe), B. Coste, Madar, I. Ivan (’50 Vancea). Antrenor: Mircea Madar.
Minerul: Filip – A. Fele, Dumuţa, Filip, Muţiu, Briciu, Lazea, Raţ, Bogdan (’80 Szoloşi), Ciuciu, Sbertea (’87 Balaj). Antrenor: Sandu Balaj.