Dică s-a accidentat

ITALIA – Steaua a invins cu 3-1 echipa a doua a Sienei, numita Primavera, miercuri, in primul amical al anului 2007. Vestea proasta este ca Dica s-a accidentat.

Steaua Bucuresti a terminat prima repriza fara gol, contra echipei Siena Primavera, in cantonamentul de la Coverciano, din Italia. Au ratat mari ocazii de gol Dica si Nicolita.

Steaua a deschis scorul prin autogolul marcat de Gaetano Capogrosso în minutul 54. Ovidiu Petre (70) şi Boştină (80) au urcat scorul la 3-0. Boştină a reuşit golul meciului printr-un şut din voleu, din afara careului.

Tot Boştină a ratat un penalty spre finalul partidei, iar gazdele au raspuns printr-o lovitura de la 11 metri transformata in minutul 90, stabilinc scorul final, 3-1.

Dica, fotbalistul cotat de conducatorii clubului la sase milioane de euro, a fost lovit in zona genunchiului de la piciorul drept, si in delegatia stelista s-a declansat imediat alerta. Jucatorul va fi dus astazi la clinica Isokinetic, de la Bologna, pentru a se stabili un diagnostic exact. Pitesteanul a fost inlocuit in minutul 30 cu ex-vasluianul Marius Croitoru.

Această partidă a consemnat debutul lui Marius Croitoru în tricoul Stelei. Fotbalistul, care a fost adus în iarnă de la Vaslui, l-a înlocuit în minutul 33 pe Dică, ieşit accidentat, după ce a acuzat probleme la genunchi.