Diferenta de valoare pentru Rapid

CSU CN Eminescu a pierdut cu scorul de 56-92 partida de pe teren propriu cu Rapid, contând pentru etapa a III-a a Diviziei A de baschet feminin.

Echipa orãdeanã s-a strãduit, atât cât a putut, sã facã o partidã cât mai bunã, dar diferenta de valoare în favoarea oaspetelor si-a spus cuvântul. Rapid a început în fortã, asigurându-si încã din prima reprizã un avantaj confortabil, scor 11-23. Orãdencele au schimbat registrul tactic în cel de-al doilea „sfert”, practicând o apãrare agresivã.

Bucurestencele au fost descumpãnite, gazdele câstigând repriza secundã. Din pãcate, a fost doar un „foc de paie”, pentru cã Rapidul si-a adjudecat lejer ultimele douã „sferturi”, diferenta de pe tabela de marcaj crescând implacabil, cu toate eforturile orãdencelor. Scorul final, 56-92, reflectã superioritatea indiscutabilã a oaspetelor.

CASETA TEHNICÃ

Sala Sporturilor „Antonio Alexe”

CSU CN Mihai Eminescu Oradea – Rapid Bucuresti 56-92 (11-23, 16-15, 15-28, 14-26)
CSU CN Eminescu: Mester, Moiseev 19, Sala 4, Selegean, Curpas 2, Buga 5, Horvath, Grigoras 8, Curea 2, Nagy 3, Singur 13. Antrenori: Ioan Feflea, Cristian Ganea
Rapid: Serban 10, Scarlat 13, Constantin, R. Ungureanu 16, Perta 23, Cioacã 10, Voinea 8, Utã 6, Cãrutasu 4, Panã, Pinter, S. Ungureanu 2. Antrenor: Dan Militaru
Arbitri: Bertalan István (Cluj-Napoca), Rãzvan Puf (Arad)