Dinamo, cu dreptul in 2007

BUCUREŞTI – Dinamo Bucureşti a învins formaţia de ligă secundă Dunărea Giurgiu (Seria I) cu scorul de 4-1 (3-1), într-un meci amical de fotbal disputat pe terenul ‘Florea Dumitrache’, din Complexul Sportiv Dinamo.

Meciul a avut două reprize a câte 60 de minute fiecare, iar fotbaliştii echipei Dinamo au jucat în tricouri galbene.

Golurile echipei Dinamo au fost marcate de Niculescu (24, 41), Cristea (28) şi Dănciulescu (95).

Cu prilejul acestei partide, la Dinamo şi-a făcut debutul şi portarul Bogdan Lobonţ, care a fost transferat de la Fiorentina.

Dinamo, care nu i-a folosit pe Ze Kalanga (nu a revenit din Angola) şi pe Vojislav Vranjkovic (bosniacul are o uşoară entorsă), s-a impus prin golurile marcate de Claudiu Niculescu (20, 40), Adrian Cristea (25), Ionel Dănciulescu (95), respectiv, Ciocârlan (60+1).

Antrenorul Mircea Rednic a trimis pe teren jucătorii: Lobonţ (Romanovs, 42; Matache, 80) – Homei (L. Goian, 61), Şt. Radu (Moţi, 61), Smirnovs (Cho, 61), Bălace (Pulhac, 61) – Cătălin Munteanu (Blay, 61), Mărgăritescu (Ropotan, 61), D. Şerban (Muşat, 61), Ad. Cristea (Alexe, 61) – Cl. Niculescu (Dănciulescu, 61), L. Ganea (Tato, 42; Mendy, 80).

Acesta a fost primul joc al lui Dinamo, campioana de toamnă a Ligii I, în 2007.