Dinamo, prima victorie din iarna

PORTUGALIA – Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti a învins marţi după – amiază cu 1-0 (1-0) pe Uniao Leiria din prima divizie portugheză, în turneul lusitan pentru pregătirea sezonului de primăvară.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristea, în minutul 38, după o acţiune rapidă purtată pe partea dreaptă de Ze Kalanga.

Mijlocasul bosniac Vojislav Vranjkovici s-a accidentat, lovit la glezna, si inainte de pauza a fost inlocuit de Adrian Ropotan

In precedentele partide, Dinamo a inregistrat o remiza (0-0), cu rusii de la Lokomotiv Moscova, si a pierdut de doua ori la limita, 0-1, cu lusitanii de la Academica Coimbra si Vitoria Guimaraes.

Dinamo a jucat cu următoarea formaţie: Lobonţ (70 Matache) – Blay, Smirnovs (46 Moţi), Radu, Pulhac (62 C. Munteanu) – Ze Kalanga (46 Bălace), Mărgăritescu (90 Alexe), Vranjikovic (43 Ropotan), Cristea (85 Homei) – Dănciulescu (62 Mendy), Niculescu (78 L.Ganea).