Doar remiză pentru FC Bihor II

ORADEA - FC Bihor II a obţinut două victorii consecutive după instalarea pe banca tehnică a antrenorului Dănuţ Baba. Din păcate, nu a reuşit să câştige şi al treilea meci, remizând ieri pe teren propriu cu Olimpia Satu Mare, scor 1-1 (1-0).

Golurile întâlnirii au fost marcate de Butuc ‘1, respectiv Tempfli ’69.
Gazdele au deschis scorul la primul atac, prin Butuc, care a deviat cu latul în poartă un şut al lui Szeles. În continuare jocul a fost echilibrat, cu ocazii de ambele părţi. În repriza secundă, FC Bihor II a dominat din punct de vedere teritorial, dar Olimpia s-a apropiat mai periculos de poartă, având oportunităţi mai mari de a marca. Oaspeţii au egalat de altfel în minutul 69, prin Tempfli, ratând apoi, în minutul 76, o mare ocazie, prin Rîşco, care a scăpat singur cu Bonta. Gazdele au încercat spre final să preia din nou conducerea şi puteau marca golul victoriei în ultimul minut de prelungiri, când Sorin Ban a executat bine o lovitură liberă, dar portarul Moldovan a respins.
Au jucat echipele:
FC Bihor II: Bonta – Totoroaţă, Pocian, Bot, Fărcuţa – Andor, Szeles (’46 Magda), Balla, Balea (’75 Ban) – Popescu (’87 Lobonţ), Butuc (’46 Ardelean). Antrenor: Dănuţ Baba
Olimpia: Moldovan – Viland, Teger, Sabău, Rîşco – Paul (’46 Chifor), Pop (’46 Zsiga), Schwarczkopf, Dragomir – Shannat (’61 Doroş), Tempfli. Antrenor: Tiberiu Csik.