Doar un egal

Bucureşti – Echipa Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, scor 0-0, cel de-al doilea meci amical din turneul de pregătire din Portugalia, disputat, marţi, în compania formaţiei Lokomotiv Moscova, care a încheiat sezonul 2006 pe locul trei în prima ligă rusă.

Antrenorul Mircea Rednic a folosit următorii jucători: Lobonţ (Romanovs ’65) – Blay (Homei ’75), Smirnovs (Moţi ’55), Şt. Radu (L. Goian ’75), Pulhac (D. Şerban ’46) – A. Cristea (Alexe ’73), Mărgăritescu (Ropotan ’55), C. Munteanu (Ze Kalanga ’55), Bălace – Dănciulescu (Mendy ’65), Cl. Niculescu (But ’78).

Jucătorul rus Spahici a fost accidentat involuntar de portarul Bogdan Lobonţ în timpul primei reprize, meciul fiind întrerupt timp de aproximativ cinci minute. După ce şi-a revenit, jucătorul rus a reintrat în joc. În primul meci de pregătire, Dinamo a fost învinsă, cu scorul de 1-0, de Vitoria Guimaraes.