Două victorii şi un eşec in Liga 3

Popescu (la minge) a punctat de două ori.
ORADEA – În etapa a a XIV-a din Seria a VI-a a Ligii a III-a, echipele bihorene au obţinut următoarele rezultate:

FCB II – Someşul 3-1

La nici o săptămână de când a fost numit antrenor la FC Bihor II, Dănuţ Baba a reuşit să debuteze cu o victorie importantă, scor 3-1 (0-0) cu Someşul Satu Mare. Baba i-a readus la echipă pe Popescu, Balea şi Magda, excluşi de Horia Rădulescu, iar primii doi au contribuit la victorie. După o primă repriză în care, Popescu a ratat cea mai mare ocazie, reluând de la zece metri pe lângă, atacantul s-a revanşat în partea a doua. Someşul a deschis scorul prin Cosma (49), iar Popescu a egalat în minutul 65, după o ieşire greşită a portarului Suciu. Abia intrat pe teren juniorul Novak l-a mai învins o dată pe Suciu cu un şut puternic din şapte metri, din pasa lui Balea, iar Popescu a stabilit scorul final după o acţiune personală (73). În minutul 79, atacantul a fost eliminat după primirea a două cartonaşe galbene. Pentru FCB II au jucat: Bonta – Totoroaţă, Pocian, Bot, Fărcuţa – Mihăilă (’64 Novak), A. Achim (’75 Magda), Balla, Balea – Popescu, Cr. Butuc (’82 Ban).

Luceafărul – Inter Blaj 4-0

Liderul Seriei a VI-a, Luceafărul Lotus nu a avut prea mari probleme în a se impune în meciul cu Inter Blaj, de care a dispus cu un sec 4-0 (3-0). Bihorenii au deschis scorul în minutul 10 prin Cipău, după care Ţârlea (12), Ember (24) şi Filip (81) au stabilit diferenţa dintre cele două grupări. Antrenorul Lucian Ciocan a folosit formula: Câmpan – Letan, Iova, Cr. Ardelean, Jude – Cipău, Ember (’63 Deliu), Ghilea (’66 Filip), Anton (’59 Morna) – Ţârlea (’71 Pup), Buştea.

Sănătatea – CF Beiuş 3-0

CF Bihorul a pierdut la scor de forfait, 3-0 (2-0), meciul cu . „Din păcate, am fost readuşi cu picioarele pe pământ după câteva meciuri bune, unii din componenţii echipei crezându-se mari fotbalişti. Am primit golurile în minutele 26, 31 şi 87, în urma unor greşeli de apărare. Am ratat cel puţin patru ocazii mari de gol, două dintre ele la 0-0. Este o înfrângere ruşinoasă din punctul meu de vedere”, a declarat antrenorul Rudy Kovacs. Tehnicianul beiuşean a aliniat echipa: Lazea – Gh. Rus, C. Rusu, Tăut, Şerb (’75 Aenoaie) – S. Popa, Mihoc, Matei (’46 Oraş), Trip – Raţ (’65 Ciobriş), M. Rusu (’80 Morar).