„Dublă” pentru Claudiu Micovschi

Bihoreanul Claudiu Micovschi (18 ani) se dovedeşte un jucător determinant pentru echipa de tineret a clubului Genoa.

Internaţionalul de juniori a marcat două goluri în meciul de campionat din deplasare cu Hellas Verona (scor 2-3) ambele din fază fixă.

Micovschi a deschis scorul în minutul 11, când a transformat o lovitură liberă, iar în minutul 32 a punctat din penalty.

Atacantul bihorean este golgheter la tineretul lui Genoa cu 17 goluri, ajutând echipa şi cu 7 pase de gol în acest sezon.

Genoa este pe locul 9 cu 37 de puncte din 10 victorii, 7 remize şi 12 înfrângeri. Prima poziţie este ocupată de Atalanta Bergamo.