Egal între CF Beiuş şi FCB II

Într-un meci de pregătire disputată la Mizieş, CF Bihorul Beiuş a remizat cu FC Bihor II, scor 1-1 (1-0).

Beiuşenii au deschis scorul prin Higyed în minutul 16, iar orădenii au restabilit egalitatea prin Sălăgean în minutul 85. Pentru CF Beiuş au evoluat Lazea – Şerb, Tăut, Gabor, Popa – Roman, A. Toma, N. Mihoc, Barbuloviciu – Trip, Higyed. Au mai jucat: Odobasianu, Bota, Zima, D. Toma, Turcan, Şorca, Bot, Peter, Pârv şi Rusu. De partea cealaltă, Lucian Ciocan a mizat pe Paul – Balea, Miheş, Pap, Corpaş – Gavrilaş, S. Pop, Fărcanea, Roghină – R. Ardelean, Lobonţ. Au mai intrat: R. Andor, Bota, Borza, Sălăgean, Bibarţ, Lucaci şi A. Mihoc.