Egali cu CFR

TIMIŞOARA - Mureşul Deva a încheiat la egalitate meciul revanşă cu CFR Timişoara.

În urmă cu trei zile, înfrângerea Mureşului în faţa celor de la CFR Timişoara a creat tensiuni în vestiarul condus de Gheorghe Barbu. Tehnicianul devenilor a propus sancţiuni pecuniare tuturor jucătorilor care au evoluat în acel meci pentru Mureşul. Sancţiunile se pare că i-a trezit pe jucători, care, ieri, la Timişoara, au remizat în faţa aceleiaşi echipe, scor 1-1. Este prima remiză înregistrată de CFR după şapte victorii consecutive în meciurile de pregătire. Golul celor de la Mureşul a fost marcat de atacantul Elek Szemely în minutul 20. Cel mai în formă jucător devean a transformat impecabil o lovitură liberă de la 18 metri. Bănăţenii au restabilit egalitatea 10 minute mai târziu prin Dudaş care a înscris din acţiune. Mureşul a fost condusă de pe margine de secundul Constantin Olariu, Gică Barbu având probleme medicale.
Mâine de la ora 11, Mureşul întâlneşte pe propria arenă echipa FCM Reşiţa.