Elevii olimpici in 2009, premiati de Ziua Oradiei

2Comentarii
Elevii olimpici in 2009, premiati de Ziua Oradiei
Elevii olimpici în 2009, premiaţi în 12 octombrie, de Ziua Oradiei

Colegiul Economic „Partenie Cosma”
Andrei Ligia – Concursul Internaţional „sănătate prin alimentaţie”
Pop Denisa – Concursul Internaţional „sănătate prin alimentaţie”
Lörincz Filip – Concursul Internaţional „sănătate prin alimentaţie”
Şuşman Norbert – Concursul Internaţional „Banks in action”
Ţărău Cristian – Concursul Internaţional „Banks in action”
Bucurean Cristina – Competiţia Naţională „Business Plan”
Frenţiu Ioana – Competiţia Naţională „Business Plan”

Liceul Teoretic „Aurel Lazăr”
Cuc Valeriu – Olimpiada Internaţională de Filosofie de la Atena
Baciu Marilena Ioana – Olimpiadă Naţională de Religie
Creţiu Diana Petronela – Olimpiadă Naţională de Lb. Germană

Liceul Teologic Baptist „Emanuel” Oradea
Hora Codrin – Concursul Internaţional computer Project Competition INFOMATRIX 2010
Concursul Memorial (internaţional) SCHWARTZ
Concursul Naţional de Fizică şi Inventică IRINEUS
Indrieş Denisa – Olimpiadă Naţională de Religie

Liceul Teologic Greco – Catolic Oradea
Chişe Ioana – Olimpiada Naţională de Religie Catolică
Albuţ Cosmin – Olimpiada Naţională de Religie Catolică
Marian Antonela – Olimpiada Naţională de Religie Catolică
Comşa Andreea Clara – Olimpiada Naţională de Religie Catolică

Colegiul Naţional „Emanuil Gojdu”
Moga Ioana – Olimpiada Internaţională de Chimie Tokyo 2010
Mercea Dan – Olimpiada Internaţională de Chimie „Mendeleev” Baku-Adzebaigean 2010
Lazăr Vlad – Olimpiada Internaţională de ştiinţe ptr. juniori Baku-Adzebaigean 2009 august
Roşu Cristian – Concurs Internaţional de Ştiinţe şi Inginerie INTEL California SUA 2010
Mance Felix – Olimpiada Naţională de Informatică
Rotaru Răzvan – Olimpiada Naţională de Informatică
Lala Marius Ionuţ – Olimpiada Naţională de Informatică
Costa Diana – Olimpiada Naţională de Chimie „Raluca Ripan”
Panea Răzvan – Concurs Internaţional Chimexpert
Anton Andreea – Concurs Internaţional Chimexpert
Dărăban Andreea – Concurs de Matematică Adolf Haimovici

Şcoala cu cl. I-VIII „Dacia”
Trifa Sebastian – Olimpiadă Naţională de Astronomie
Cora Radu – Olimpiadă Naţională de Matematică
Cosma Tudor – Olimpiadă Internaţională de Matematică
Haita Alexandra – Olimpiadă Internaţională de Matematică

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Oradea
Reştea Patricia – Olimpiadă Naţională de Lb. şi Lit. Română
Lepădatu Andrei – Olimpiadă Naţională de Lb. şi Lit. Latină
Duma Alexandra – Concurs de Matematică Adolf Haimovici

Liceul Romano – Catolic „Szent László”
Tobias Laszlo – Olimpiada Naţională de Religie
Sisak Norbert – Olimpiada Naţională de Religie
Kussy Norbert – Olimpiada Naţională de Religie

Liceul de Artă Oradea
Popa Maria – Olimpiada Naţională de Arte
Mihăilă Nicolae – Olimpiada Naţională de Arte
Urs Roxana – Mădălina – Olimpiada Naţională de Arte
Sferle Anca – Denisa – Olimpiada Naţională de Arte

Liceul Teologic Penticostal „Betel”
Corb Andreea – Olimpiadă Naţională de Religie

Şcoala cu cl. I-VIII „Ion Bogdan”
Herbil Diana – Olimpiadă Naţională de Religie

Liceul „Ady Endre”
Dudas Adam – Concurs Internaţional de Chimie de la Eger (Ungaria)
Jerovszky Timea – Concurs Internaţional de lb. şi lit. maghiară

Liceul Reformat „Lorantffy Zsuzsanna”
Jozsa Lidia – Olimpiadă Naţională de Religie

Liceul cu Program Sportiv C.S.S.  „Bihorul”
Florian Larisa – Campionat Balcanic de Judo din Polonia
Petraş Patricia – Cupa Mondială de Judo din Ungaria
Podelenczki Lorena – Campion Balcanic de Judo din Cehia



2Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor