Eşec cu Olimpia

BUCUREŞTI – Divizionara A de baschet feminin CSM Universitatea Oradea a pierdut meciul din deplasare cu Olimpia, contând pentru etapa a VIII-a. Meciul s-a încheiat cu scorul de 97-72 (23-16, 29-18, 25-17, 20-21) în favoarea gazdelor.

Înfrângerea este logică, în faţa unei echipe în plină formă, aflată pe locul secund în clasamentul primei divizii. Bucureştencele au dominat primele trei sferturi ale întâlnirii, detaşându-se autoritar pe tabela de marcaj.

Orădencele au revenit în joc în ultima repriză, pe care au câştigat-o la limită, dar meciul era deja jucat. Etapa viitoare, CSM Universitatea va juca pe teren propriu cu Someş Tiger LAPI Dej.