Esec net în fata Olimpiei

Meciul conteaza pentru ultima etapa a turului, dar s-a disputat în devans, la cererea echipei bucurestene. Desfasurata la Sala Sporturilor „Antonio Alexe”, într-un trist anonimat, partida a fost dominata cu autoritate de formatia oaspete, care s-a impus la un scor net, 33-93 (9-29, 5-16, 5-33, 14-15).

Olimpia n-a lasat nici o sansa gazdelor, distantându-se categoric pe tabela de marcaj, înca din prima repriza. Oradencele n-au reusit sa înscrie decât 19 puncte în primele trei reprize, doar ultimul „sfert” fiind ceva mai echilibrat.

Au jucat echipele:
CSU CN Eminescu: Moiseev 8 (2×3), Buga 3 (1), Grigoras 2, Nagy, Singur 10 (1), Horváth 4, Mester 2, Sabau 4. Antrenori: Ioan Feflea, Cristian Ganea
Olimpia: Diaconu 16 (3), Panasiuc 14, Serban 17 (3), Bagiu 7, Ciobanu 2, Stojanovic 6, Nacu 14, Pop 5, Burlakova 6, Filip 6. Antrenor: Viktor Kovac
Arbitri: Alin Rosu (Oradea), Razvan Puf (Arad)