Eşec pentru Valea lui Mihai

Antrenorul Tabi Zsolt
Chiar dacă au început bine şi au reuşit chiar să înscrie în minutul 6 prin Szallai Z., bihorenii au cedat iniţiativa şi au fost taxaţi de gazde. Timişorenii au egalat în minutul 31 prin Stoica, pentru ca opt minute mai târziu acelaşi jucător să-i aducă în avantaj pe gazde.

Gazdele au reuşit golul trei în minutul 67, prin Franzău. „Am jucat bine 30 de minute, dar nu am ştiut să profităm de avantajul obţinut în primele minute. Adversarii noştri au înscris în urma unor centrări pe care le-am respins defectuos”, a explicat antrenorul Tabi Zsolt eşecul cu 1-3.

Fink Fenster Valea lui Mihai a evoluat în următoarea formulă: Pop – Şimonca, Fabian, Marta (’80 Ruszkay), Matei – Schlachter (’75 Mălan), Szallai L, Tempfli, Fele S. (’67 Bodnar) – Goia, Szallai Z.