#Experience România: 42 dintre cei mai reputați influenceri din lume promovează Oradea

De Oana Farcas
18Comentarii
#Experience România: 42 dintre cei mai reputați influenceri din lume promovează Oradea
© Foto: Ovi D. Pop
Cei mai reputați 42 de influenceri din lume se află la Oradea, timp de două zile, pentru a promova cele mai importante și reprezentative obiective turistice și atracții orădene.

Aceştia vor vizita şi vor asigura expunerea în comunităţile internaţionale a Oradiei şi a României, prin intermediul proiectului #Experience Romania.

„După ce în anul 2018, Oradea a fost vizitată de peste 250.000 de turiști, numărul acestora depășind pentru prima dată numărul de locuitori ai orașului iar Oradea clasându-se pe primul loc în țară ca și creștere procentuală a numărului de turiști ne bucurăm că #ExperienceRomania, cel mai mare proiect de promovare a turismului românesc, a acceptat invitația noastră și a ales Oradea ca una din destinațiile reprezentative pentru programul din acest an”, explică, printr-un comunicat de presă, reprezentanții Visit Oradea.

Misiunea proiectului este de a promova România și de a o ridica la rangul celei mai căutate destinații turistice din Europa de Est. Pe parcursul celor două zile în care se vor afla la Oradea, participanții vor avea următorul program: un city tour care cuprinde cele mai importante și reprezentative obiective turistice și atracții orădene, o degustare de vinuri și o suită de activități recreative și de agrement în împrejurimile orașului (rafting and via ferrata, prânz tradițional, spa, golf, o vizită la ferma de lavandă).

„Faptul că orașul nostru va fi timp de 2 zile gazda unora dintre cei mai influenți bloggeri, instagrammeri, snapchetteri și vloggeri, este o chestiune care ne bucură și ne face o deosebită onoare. În cadrul vizitei la Oradea va avea loc inclusiv un „takeover” al conturilor de Insragram și Facebook ale Visit Oradea de către @Abubusworld, român stabilit în Suedia”, mai arată Visit Oradea.

După Oradea, influencerii urmează să viziteze următoarele zone ale țării: București, Brașov, Poiana Brașov, Sighișoara, Oradea, Timișoara, Târgu Mureș, Castelul Huniazilor pe parcursul a 11 zile.

LISTĂ PARTICIPANȚI

Simina Megyes ⇒ hello@storiesofabrunette.com
Luca Martinelli ⇒ diana.bancale@gmail.com
Diana Bancale ⇒ diana.bancale@gmail.com
Arnav Mathur ⇒ arnav@theETLRblog.com
linson Abraham ⇒ jinzabraham@gmail.com
Alberto Ribas Alvarez ⇒ albertutito@gmail.com
Bo Saldana ⇒ bo@elmundook.com
Sarah Plack ⇒ hello@fernwehsarah.com
Markus Plack ⇒ hello@fernwehsarah.com
Dave Brett ⇒ dave@traveldave.co.uk
Todd Hatakeyama ⇒ toddhata@gmail.com
Kirstie Melville ⇒ sianvictoriablog@gmail.com
Sian Victoria ⇒ sianvictoriablog@gmail.com
Youssef Andrei Abou Osman ⇒ andrei@abubusworld.com
Antonio Vargas ⇒ patadegatotv@gmail.com
kenan hurdeniz ⇒ Oldkyrenian@gmail.com
Shefik Mehmet ⇒ wow.planet@yahoo.com
Laura Zerwes Amado Sette ⇒ laurazasette@gmail.com
Lina Maestre ⇒ lina.maestre@patoneando.com
Luli Monteleone ⇒ contato@trendtips.com.br
Serena Autorino ⇒ autorino.serena@gmail.com
Mia Herman ⇒ mia@travelwithmia.com
Laura Grazia Di Stefano ⇒ thehistoriantraveller@gmail.com
Nastja Novak ⇒ nastiia@gmail.com
Iga Motylska ⇒ igamotylska@gmail.com
Verónica Boned Devesa ⇒ veroboned@yahoo.es
Patricia Rojas ⇒ minipecora@gmail.com
Nicola Lavin ⇒ allaboutrosalilla@gmail.com
Ronan Lavin ⇒ allaboutrosalilla@gmail.com
Lenka Josefinova ⇒ thetravellingbeautyqueen@gmail.com
Laura Dove ⇒ fivelittledoves@outlook.com
Rebecca Ward ⇒ hello@theowlet.co.uk
Anabela Narciso ⇒ a.vagamundos@gmail.com
Alexandre Narciso ⇒ a.vagamundos@gmail.com
Dan Aw ⇒ dan@awandereratheart.com
Ivan Bengeri ⇒ ibengeri@gmail.com
Ana Grozea ⇒ ana@jauntingtrips.com
Anna Sherchand ⇒ anna@annasherchand.com
Izabella Miklos ⇒ befreebezen@gmail.com
Urso Selena ⇒ info@inviaggioconme.org



18Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor