FC Bihor a bătut pe Ravenna

Orădenii au revenit de la 0-1 şi au câştigat prin golurile marcate de Chiş.

FC Bihor a obţinut a doua victorie în Italia, scor 2-1 (0-1), de data aceasta în faţa echipei Ravenna Calcio care evoluează în Serie C1. Partida disputată la Chianciano Terme a debutat cu golul italienilor reuşit de camerunezul Divine Fonjock în minutul 3. „Roş-albaştrii” au reuşit să întoarcă rezultatul în repriza a doua în urma golurilor reuşite de mijlocaşul dreapta Cătălin Chiş. A egalat în minutul 65 cu un şut de la 20 de metri, lângă bară, după o acţiune frumoasă creată de Sulea, după care a transformat penalty-ul obţinut de Dacian Bîrză (’83), ducând astfel scorul la 2-1. Antrenorul Gheorghe Ghiţ a început meciul cu Bartos – Toc, Sg. Oltean, Muscă, Tegzeş – Chiş, M. Deaconescu, D. Copil – Fl. Pop, Varga, Sorian. În partea a doua au mai evoluat Fildan – Ţoca, Ianchuk, Lupu, Sulea, Benţe, Markus şi Bîrză.

La partidă a asistat şi Marius Vizer, preşedintele Federaţiei Internaţionale de Judo, care va rămâne alături de echipă câteva zile.