FC Bihor a câştigat la scor meciul cu Debrecen II

17Comentarii
Filip a marcat ultimul gol
Prima echipă a DVSC a refuzat să mai joace cu FC Bihor, astfel că orădenii şi-au testat potenţialul în faţa echipei a doua, clasată pe primul loc în Liga a II-a maghiară.

Meciul desfăşurat în nocturnă a fost câştigat clar de orădeni cu scorul de 5-1 (1-1), prin golurile marcate de Bundea, Iambor, Benţe, Lukacs şi Filip. Pentru DVSC II a înscris orădeanul Alexandru Gego, atacant aflat în probe la gruparea maghiară. În prima repriză, antrenorul Dan Dobai a mizat pe Bonta – Ţîrca, Cura, Muscă, A. Achim – Danci, Coroian – Chiş, Bundea, Iambor – Elek. După pauză au mai jucat Fildan, Letan, Filip, Lukacs, Benţe, Sorian, Balla, Fl. Pop, Tegzeş, Tînc şi Molnar.