FC Bihor a câştigat, Liberty a remizat

5Comentarii
Etapa a şaptea a fost fastă pentru echipele bihorene din Liga a II-a, atât FC Bihor cât şi CF Liberty întorcându-se cu puncte din deplasare.

FC Bihor a obţinut primul succes extern din actualul sezon, roş-albaştrii reuşind să se impună cu 1-0 în duelul cu FCM Târgovişte. Unicul gol al partidei a fost reuşit de juniorul Cristian Butuc în minutul 21.
Liberty a reuşit un rezultat de egalitate în partida de la Arad cu ACU, încheiată cu scorul de 1-1. Laurenţiu Rus a deschis scorul pentru Liberty în minutul 15, dar gazdele au egalat în minutul 69 prin ex-bihoreanul Cristi Luca.