FC Bihor a câştigat ultimul amical

Sorin Ban a marcat două goluri
Sorin Ban (2) şi Adam Achim au marcat contra selecţionatei LPS-Stăruinţa: scor 3-1.

FC Bihor a intrat în vacanţă cu o victorie obţinută în meciul amical susţinut în compania unei selecţionate LPS BihorulStăruinţa Săcueni, scor 3-1 (0-1). Cele două echipe şi-au împărţit reprizele disputate pe terenul greu al Stadionului Tineretului. Prima parte a fost controlată de „lepesişti” care au şi înscris în minutul 35 prin Cheregi, scăpat singur a trecut de Paul şi a trimis în poarta goală.

În partea a doua, FC Bihor a egalat prin Sorin Ban, care a preluat pe piept şi apoi a „înţepat” balonul sub transversală, de la şapte metri (’56). Acelaşi Ban şi-a adus echipa în avantaj cu un şut din cădere trimis la colţul lung (’69). Scorul final a fost stabilit de Adam Achim cu un şut din unghi, mingea fiind scăpată de portar (’85).

Au evoluat echipele:
LPS: Pop – Crişan, Moisi, Szabo, Copil, Moga, Ciuciu, Ţepele, Cheregi, Popescu, Fâşie. Au mai intrat Mânjineanu, Cozac, Boroş, Ilieş, Mateoc, Cotuna, Onaca şi Ştef. Antrenor: Ioan Jambor
FC Bihor: D. Paul – Huiduc, Muscă, Letan, Miheş – Filip, Achim, Ban, Gavrilaş – Butuc, Andor. Au mai evoluat Giura, Indrieş şi Lobonţ. Antrenor: Ovidiu Lazăr.