FC Bihor a învins campioana Ungariei

DEBRETIN - Orădenii au debutat cu o victorie în turneul din Ungaria, trecând cu 1-0 (1-0) de Debrecen VSC, echipă clasată pe locul trei în prima ligă maghiară, dar care a fost lipsită la acest joc de câţiva dintre titularii obişnuiţi.

Golul s-a marcat în minutul 32, când Bucur a scăpat spre poartă şi a şutat în portar, mingea a revenit la Opriceană, care a trimis-o în plasă.

Gheorghe Silaghi a trimis pe teren echipa: Lipitor – A. Achim, Ambruş, Gongolea, Cosma – Opriceană, Săndulescu, Mihu – R. Radu, C. Bucur, V. Florea. Au mai jucat Miheş, Ţârcă, Lukacs, Andor, Muscă, Lorincz, Szeleş şi Pocian.

De partea cealaltă, gazdele de la DVSC au început jocul cu: Polekszics – Nagy Z., Bíró, Szűcs, Éles – Nagy R., Demjén, Rudolf, Vinicius – Aguie, Rikanovics. În repriza a doua: Polekszics – Karacs, Oláh, Vukmir, Fodor – Lucas, Kiss Z., Spitzmüller, Rezes – Nessamou, Sztojkov.