FC Bihor a învins CF Beiuş cu 1-0

GRADINARI – FC Bihor şi-a încheiat cantonamentul de la Stâna de Vale cu un meci amical disputat, duminică, în compania echipei CF Beiuş.

Orădenii au reuşit să se impună cu scorul de 1-0 (1-0), unicul gol fiind înscris de Voicu Florea în minutul 19, când a fructificat un penalty obţinut de Cătălin Bucur. Deşi amicală, partida i-a ridicat destule probleme arbitrului Daniel Dumuţa, care a fost nevoit să arate de trei ori cartonaşul roşu. Primul care a văzut roşu a fost Opriceană, pentru o altercaţie cu Mihoc (22), după care, cu opt minute înainte de finalul primei reprize, Radu şi Tăut s-au încăierat şi au fost trimişi să se liniştească în afara terenului. Cei trei eliminaţi au avut drept de înlocuire.

Antrenorul Gheorghe Silaghi a început jocul cu Lipitor – A. Achim, Muscă, Gongolea, Lorincz – Opriceană, Săndulescu, Andor – Radu, C. Bucur, V. Florea. Au mai intrat Miheş, R. Pocian, Opriceană, Lukacs, Radu şi Szeleş. La FCB nu au evoluat Mihu, Cosma şi Ambruş, care au fost menajaţi.

De partea cealaltă, Rudy Kovacs a mizat pe: Lazea – Ciobriş, C. Rusu, Tăut, Aenoaiei – Tomuţiu, Mihoc, Matei, Buzek – Mangra, M. Rusu. Au mai evoluat Joarză – Şerb, Carţiş, S. Pocian, Popa, Borza, Toma şi Raţ.