FC Bihor a pierdut cu Sportul Studentesc

FC Bihor a disputat primul meci de verificare din acest an, în compania divizionarei A Sportul Studentesc. Echipa bucuresteana s-a impus cu scorul de 3-2 (2-1), prin golurile marcate de Mazilu, Varga, Curelea, respectiv Strapak si Fele.

Antrenorul Ion Marin a folosit echipa: Preda – Lazar, Musca, Luput, Foro, Tempfli, Strapak, Lungan, Neaga, Lupascu, Voiculet. În repriza secunda au evoluat: Mindileac – Bumb, Oros, Patrascu, Oprea, Milenovic (’90 Popescu), Fele, Cisteian, Achim, Grigore, Szelesi. Milenovic este un jucator în vârsta de 16 ani, de la Sporting Pitesti, care se afla în probe în lotul oradenilor.

Nu au jucat Miculescu si Lukács, care sunt accidentati. Partida s-a disputat pe Stadionul Carpati din Sinaia, pe parcursul a doua reprize de câte 60 de minute. Antrenorul Ion Marin s-a declarat nemultumit de greselile individuale comise de elevii sai: „Mai avem mult de lucru. Ma îngrijoreaza greselile individuale, în urma carora am primit toate cele trei goluri, chiar daca s-a jucat pe un teren greu, acoperit cu zapada. Sunt multumit însa de modul în care jucatorii s-au angajat la efort”, a afirmat tehnicianul oradean.

FC Bihor va sustine maine un alt meci de verificare, cu Astra Ploiesti.