FC Bihor a pierdut la Deva

19Comentarii
FC Bihor nu a reuşit să se întoarcă cu nici un punct din deplasarea de la Deva, înregistrând astfel primul eşec din acest retur.

FC Bihor a pierdut cu 2-1 partida cu Mureşul Deva. Orădenii s-au văzut conduşi încă din minutul 12 atunci când Goia a înscris cu capul, după o centrare a lui Golguţ din lovitură liberă.

Bihorenii au reuşit să revină rapid în joc, ei egalând în minutul 20 după ce Elek a şutat din întoarcere din 8 metri.

În minutul 74, devenii au reuşit să înscrie golul care le asigură cele trei puncte puse în joc. Sătmar a şutat de la 17 metri, din alergare, direct sub bara transversală.

Mureșul: M. Moldovan – I. Câmpean, Goia, V. Pistol (46 Al. Petresc), Opriceană (46 Dosan)- Grigoruţă, Golguţ (57 Apetri), Sătmar, Kelemen – Tîrnovean, B. Bajko

Antrenor: Gheorghe Barbu

FC Bihor: Fildan – Letan, Tînc, Pocian, Tegzeş – Chiş (81 Iambor), Bundea (73 Coroian), Filip, Sorian – R. Elek, Benţe (65 Cr. Luca)

14 FC Baia-Mare 20 5 6 9 16-28 21
15 Minerul Lupeni 21 4 8 9 17-29 20
16 Drobeta Tr.Severin 21 5 2 14 12-40 17
17 Fortuna Covaci 21 4 4 13 23-40 16
18 CFR Timisoara 0 0 0 0 0-0 0