FC Bihor a remizat cu „Poli II-Reşiţa”

DEBRETIN – În al doilea meci de pregătire din stagiul maghiar, FC Bihor a întâlnit un hibrid de echipă format din jucători de la FCM Reşiţa şi Poli II Timişoara, ambele grupări fiind sub umbrela financiară a Balkan Petroleum.

Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), golul orădenilor fiind marcat de Lukacs în minutul 80. Selecţionata a egalat în ultimul minut de joc prin brazilianul Sandro, aflat în probe. La adversari, care se află în cantonament în Ungaria, în prima repriză, pe banca tehnică a stat Ioan Balaur de la FCMR, iar în partea a doua la pupitru a trecut Iosif Rotariu de la Poli II.

Pentru FC Bihor au evoluat: Lipitor – Ţârcă (’71 Miheş), Ambruş (’57 Gongolea), D. Muscă, Lorincz (’63 Cosma) – Mihu (’71 Novak), Săndulescu (’24 Pocian, 65 A. Achim), Cr. Andor – R. Radu (’62 Opriceană), C. Bucur (’71 Szeleş), V. Florea (’57 Lukacs).

De partea cealaltă, Ioan Balaur i-a utilizat în primele 45 de minute pe: Plopeanu – Străuţ, Mera, Teuşan, G. Siminic – Riviş, Doană, Borş, Poparadu – Cojocnean, Ad. Popa. După pauză, Iosif Rotariu, a mizat pe: Plopeanu – Petriş, Mera, Zaluschi, Ilici – Martin, Danci, Sandro, Claudio – Cojocnean, Ad. Popa.

Altfel, vineri seara este aşteptat să ajungă la FC Bihor jucătorul paraguayan Javier Prutus (18 ani), remarcat de antrenorul Gheorghe Silaghi în Spania.