FC Bihor a terminat la egalitate cu Arieşul

TURDA – În linie dreaptă înainte de startul sezonului, FC Bihor a remizat, scor 1-1 (1-0), meciul amical împotriva echipei Arieşul Turda. După ce „capul” lui Ambruş a fost respins de pe linia porţii, orădenii au deschis scorul în minutul 16, când Cătălin Bucur a reluat în plasă mingea centrată de Răzvan Radu.

Gazdele au reuşit să restabilească egalitatea în minutul 55 prin ex-orădeanul Marius Siminic, care a înscris cu capul, din şase metri.

Ayza, pe trei ani

Venit de la Ceahlăul Piatra Neamţ, brazilianul Roberto Ayza (26 de ani) a semnat marţi seara un contract pe trei ani cu FC Bihor. „Roberto este un jucător pe care l-am dorit încă din vară şi mă bucur că a semnat. Este un jucător de viteză, tehnic, cu o disponibilitate mare de efort. Sper să înscrie cât mai multe goluri pentru FC Bihor”, l-a caracterizat Gheorghe Silaghi.

Arieşul Turda – FC Bihor 1-1 (0-1)

Au marcat: M. Siminic ’55 / C. Bucur ’16

Arieşul: Solomajer – Bilia, Calvin, Toma, Panaitescu – Lazarovici, Cedric Massasi, R. Andone – Nădăban, Lupaşcu, Vădana. Antrenor: Victor Roşca. Au mai intrat: Ciornei, Oltean, Savu, G. Luca, Boroncoi, Suciu, M. Siminic şi Mitrică.

FC Bihor: Fildan – Muscă, Ambruş, Gongolea, Lorincz – Mihu, Săndulescu, Andor – R. Radu, C. Bucur, Ayza. Antrenor: Gheorghe Silaghi. Au mai jucat: Lipitor – A. Achim, Opriceană, V. Florea, Nagy şi Ţârcă.