FC Bihor II a câştigat la Aleşd

ALESD- Crişul Aleşd şi FC Bihor II s-au întâlnit miercuri într-un meci de pregătire, încheiat cu victoria orădenilor cu scorul de 2-0 (0-0).

După o primă repriză albă, oaspeţii au punctat pe finalul de meci prin Adrian Balea, în minutele 78 şi 84. „A fost un meci aprig disputat, în care ne-am creat multe ocazii, dar am înscris doar de două ori”, a spus la final antrenorul Dănuţ Baba. Acesta a utilizat următorul unsprezece: Bonta – V. Indrieş, Bot, Pintea, Ţârţ – Teşan, Balla, Cr. Butuc, Balea – S. Ban, A. Mihoc. Au mai intrat Paul, Toderaş – Pantea, Bara şi Belcin. Au absentat Lobonţ şi Fărcuţa, ultimul fiind suspect de hepatită şi trebuie să repete analizele.

De partea cealaltă, antrenorul Viorel Domocoş şi directorul tehnic Mircea Madar au început jocul cu: S. Pop – Pădureţu, Madar, Berce, Filip – Fogarasi, Crişan, C. Iacob, A. Popa – Dumiter, Chebeleu. Pe parcursul jocului au mai intrat C. Ciursaş – Bodiuţ, D. Coste şi Iaz.

Ambele formaţii au programate sâmbătă, de la ora 11, alte jocuri de pregătire, FC Bihor II în deplasare cu Mobila Şimleu, iar Crişul Aleşd acasă, cu Bihoreana Tileagd.