FC Bihor II a învins Olimpia Mobila Şimleu

ORADEA - Într-un meci revanşă, desfăşurat miercuri pe terenul Motorul, FC Bihor II a reuşit să învingă cu 1-0 (0-0) echipa Olimpia Mobila Şimleu Silvaniei, colegă de serie în Liga a III-a.

Singurul gol a fost marcat de Răzvan Ardelean în minutul 70, care a scăpat singur şi a trimis în plasă printre picioarele portarului. Antrenorul Dănuţ Baba a avut la dispoziţie şi jucători de la prima echipă şi a început jocul în formula: Bonta – Miheş, Pocian (’35 Bot), Valdez, Ţârţ – Balea, Cr. Butuc, Novak, Szeleş – Răzvan Ardelean, S. Ban. După pauză au mai intrat: Toderaş – V. Indrieş, Bara, Pantea, Teşan, Mihoc, Lobonţ. Fundaşul Pocian a fost eliminat in minutul 35, după o altercaţie cu un adversar. Sâmbătă, FC Bihor II joacă în deplasare cu Unirea Valea lui Mihai.