FC Bihor II a pierdut cu Avântul

ORADEA - Satelitul lui FC Bihor a suferit un eşec pe teren propriu, scor 1-3 (1-1) cu Avântul Reghin. Desfăşurat pe un teren bine mărunţit de prima echipă, mai experimentata echipă oaspete pregătită de Sorin Cigan a reuşit să plece cu cele trei puncte după ce s-a adaptat mai bine la suprafaţa de joc.

Prima dată au punctat în minutul 43 prin Răzvan Dan, dar imediat FC Bihor II a egalat dintr-un penalty transformat de Cristi Andor. Mureşenii au tranşat jocul în primul sfert de oră al reprizei a doua prin golurile marcate de Emil Bucur ’54 şi Tudor Dobrău ’68. Un 1-3 care menţine FC Bihor II pe locul 14 la doar două puncte de ultima echipa care retrogradează direct.

Antrenorul Gheorghe Silaghi a contat în acest meci pe Fildan – Miheş, V. Indrieş, Pintea, F. Pop, Novak (’57 S. Ban), Balla, Cr. Butuc, Teşan (’65 Molnar L.), Ardelean (’54 Lobonţ), Andor (77 Molnar F.).

De partea cealaltă, Sorin Cigan a mizat pe Moiş – T. Dobrău, Aştilean, Răzvan Dan, Csiki, E. Bucur (’85 Halaţiu), Kovacs (’75 Moldovan), Şorlea, Truţă, V. Stoica, Buciuman (’88 Nagy).