FC Bihor II şi-a complicat din nou viaţa

ORADEA - „Satelitul” echipei FC Bihor şi-a complicat din nou situaţia în clasament în urma înfrângerii surprinzătoare pe teren propriu suferite în faţa unei contracandidate directe în lupta pentru evitarea retrogradării, Turul Micula.

Partida s-a încheiat cu scorul de 0-1 (0-1), prin golul marcat de Puti ’14. Orădenii au practicat un joc foarte slab în prima repriză, primind gol repede, în minutul 14, când Puti a scăpat liber pe partea dreaptă şi a înscris. Oaspeţii au ratat alte două mari ocazii în primul mitan, prin Dănilă. În repriza secundă, gazdele au deţinut iniţiativa, dar dominarea lor a fost sterilă, fără prea mari ocazii. Turul a rămas în inferioritate numerică din minutul 87, prin eliminarea lui Ţuţuraş, dar a reuşit să-şi apere avantajul de pe tabelă şi să câştige partida.
Antrenorul Dănuţ Baba a aliniat echipa: Bonta – Miheş, Bot (‘6 Bara, ’58 Pantea), Pocian, A. Achim – Balea, Novac, Szeles, Butuc (’57 Teşan) – Ban, Ardelean.