FC Bihor, remiză cu Kuweit

3Comentarii
După cele două meciuri disputate în compania echipei Lech Poznan, scoruri 1-2 şi 1-0, FC Bihor şi-a continuat seria partidelor de verificare din cadrul stagiului din Austria, întâlnind marţi seară reprezentativa Kuweit-ului.

Echipa asiatică este pregătită de antrenorul român Mihai Stoichiţă. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1 (0-0), golul orădenilor fiind marcat de Grigorie Tudor în minutul 60. Kuweitienii au egalat în minutele de prelungiri ale meciului.

Antrenorul Kiss Alexandru a folosit formule de echipă diferite în cele două reprize ale meciului, după cum urmează: FC Bihor (prima repriză): Lăzăreanu – Muscă, Pătraşcu, Cazan, Ţârţ – Foro, Fele, Ember, Cipău – Lukács, Szelesi; FC Bihor (repriza secundă): Lazea – Oros, Lupuţ, Şeroni, Cistean – Balea, Achim, Tudor, Bugiu – Popescu, Mangra.

Orădenii vor reveni vineri din cantonamentul susţinut la Filzmoos.