FC Groningen – Ajax 2-3

OLANDA – George Ogăraru a urmărit de pe bancă prima repriză a partidei FC Groningen – Ajax, la finălul căreia gazdele conduceau cu 2-0. Introdus de antrenorul Henk ten Cate în partea a doua a meciului, Ogăraru şi-a salvat echipa de primirea unui nou gol.

Apoi a contribuit la spectaculoasa revenire a celor de la Ajax, care, în final, s-au impus cu 3-2, graţie unui gol înscris în chiar ultimul minut de joc de Leonardo. Rezervă, Mitea nu a fost folosit niciun minut.

În Bundesliga, Laurenţiu Reghecampf a deschis scorul din penalty pentru Alemannia Aachen în disputa cu Bayer Leverkusen. Chiar dacă gazdele au mărit avantajul, oaspeţii au câştigat meciul cu 3-2.