FC Hidişel a bătut recordul: 19-0!

FC Hidişel a bătut recordul: 19-0!
Scorul campionatului în Liga a V-a s-a înregistrat sâmbătă în Seria a III-a. Pe terenul sintetic de la Baza Tineretului, FC Hidisel a învins echipa Carpenii Vălani de Pomezeu cu scorul de 19-0 (7-0).

S-a jucat la o singură poartă, iar echipa FC Hidisel, antrenată de Lucian Stance a înscris câte un gol la aproape cinci minute prin A. Filip ‘1, 6, 18 şi 44, Fărcuţa ’10, 20, 48 şi 72, Ţepele 31, Iova 50, Cheregi 51, Paşcalău 55, Grozav 60, 67, 70 şi 74, M. Puie ’75 şi 90+2, Hora 76.

FC Hidisel, ploaie de goluri

Şi în tur, diferenţa dintre cele două echipe a fost imensă,  FC  Hidisel câştigând pe terenul grupării din Vălanii de Popezeu cu 16-1. Tot echipa FC Hidisel a mai izbutit câteva scoruri fluviu în tur, 13-1 cu Viitorul Nucet sau 12-0 cu Viitorul Josani, şi este cea mai profilică echipă din Liga 5 cu 102 goluri marcate în 14 jocuri.

 

Etapa trecută, tot în această serie, FC Paleu a dispus cu 14-0 de Viitorul Josani. În tur, Paleul a mai învins cu 16-0 pe Viitorul Nucet.

 

T.B.

 

FOTBAL LIGA 5 ETAPA 15

 

SERIA 1

 

Partium Oradea – Vulturul Verde Oradea 1-1 (0-1). Kerekgyerto 89 / Pasztor L. 15

 

Viitorul Marghita – Voinţa Suplac 10-2 (8-0). Ignat 11, 13, 31, 38 şi 71, Lakatos 14, 20 şi 26, C. Sabău 45 şi 89 / Foriş 51 autogol, Szekrenyes 73

 

Viitorul Borş – Inter Aştileu 8-4 (3-1). Bacian 15, Lazăr 37 şi 68, Trifa 45 şi 82, Beudean 51 şi 66, Racz 71 / A. Ilea 2, I. Ivan 75, Mihalceac 83, M. Criste 86

 

Sporting Lugaş – Minerul Şuncuiuş 1-0 (0-0). Fl. Matei 82

 

Stânca Vadu Crişului – Electric Star 4-1 (2-0). Bohuş 32, 40, D. Lazăr 49, Lele 52 / M. Chiş 62

 

Eliminaţi: – / Călin Hebriştean ’61 pentru fault în postură de ultim apărător

 

Foresta Tileagd – Bayern Oradea 3-2 (0-2). Lascu 50, Ficuţ 74, Ghiuro 80 / Cr. Matei 12 şi 25

 

Viitorul Brusturi a stat.

 

 

 

CLASAMENT

 

1. Viitorul Marghita 14 10 3 1 57 – 18 33

 

—————————————————————————————————-

 

2. Viitorul Borş 14 10 2 2 53 – 15 32

 

3. Inter Aştileu 14 9 1 4 53 – 35 28

 

4. Bayern Oradea 13 8 1 4 41 – 22 25

 

5. CSU Partium 14 6 5 3 29 – 1 23

 

6. Viitorul Brusturi 13 7 1 5 25 – 27 22

 

7. Foresta Tileagd 14 7 0 7 37 – 27 21

 

8. Minerul Şuncuiuş 14 6 1 7 27 – 22 19

 

9. Voinţa Suplac 14 6 0 8 31 – 56 18

 

10. Sporting Lugaş 14 4 2 8 34 – 42 14

 

11. Stânca Crişului 14 4 2 8 23 – 31 14

 

12. Vulturul Verde 14 3 2 9 13 – 34 11

 

13. Electric Star 14 0 0 14 7 – 92 0

 

Etapa viitoare (27 martie): Bayern Oradea – Stânca Vadu Crişului, Electric Star Marghita – Viitorul Borş, Inter Aştileu – Viitorul Marghita, Voinţa Suplac – Partium Oradea, Vulturul Verde Oradea – Sporting Lugaş, Minerul Şuncuiuş – Viitorul Brusturi. Foresta Tileagd va sta.

 

SERIA 2, etapa a 14-a

 

Partizanul Sânnicolau Român – Inter Crişul Batăr 3-0 (1-0). Pantiş 15, Copos 50, Cl. Igna 75

 

Voinţa Cheresig – LPS Bihorul Oradea 4-3 (2-1). Fl. Sabo 23, Balog 28, Bulzan 61, A. Gabor 75 / Selejean 41, 53 şi 64

 

Eliminaţi: – / R. Simuţ ’22 pentru fault în postură de ultim apărător

 

Crişul Sântandrei – Dacia Gepiu 7-0 (2-0). Vancea 21, 38 şi 49, Ferariu 67, 82 şi 87, Cioloş 90+1

 

CS Mădăras – Pro Cefa 7-0 (6-0). R. Popescu 7, C. Matei 17, 34, Paveliuc 27, 45, 45+1, Toseschi 81

 

CSM Olimpia Salonta – Voinţa Ciumeghiu 2-0 (0-0). C. Laza 49 şi 55

 

Victoria Tulca a stat.

 

 

CLASAMENT

 

1. Crişul Sântandrei 12 10 2 0 64 – 9 32

 

—————————————————————————————————

 

2. CS Mădăras 12 10 1 1 64 – 14 31

 

3. CSM Salonta 12 9 2 1 35 – 11 29

 

4. Victoria Tulca 11 5 1 5 22 – 27 16

 

5. Voinţa Cheresig 12 4 1 7 24 – 30 13

 

6. Crişul Batăr 11 4 1 6 24 – 40 13

 

7. Pro Cefa 12 4 1 7 20 – 37 13

 

8. Partizanul S.R. 12 3 4 5 20 – 39 13

 

9. Voinţa Ciumeghiu 12 3 2 7 22 – 29 11

 

10. LPS Bihorul 12 2 2 8 14 – 30 8

 

11. Dacia Gepiu 12 2 1 9 15 – 58 7

 

Etapa viitoare (27 martie): LPS Bihorul Oradea – CSM Olimpia Salonta, Victoria Tulca – Partizanul Sânnicolau Român, Inter Crişul Batăr – CS Mădăras, Pro Cefa – Crişul Sântandrei, Dacia Gepiu – Voinţa Cheresig. Voinţa Ciumeghiu va sta.

 

SERIA 3

 

FC Hidişelul de Sus – Carpenii Vălani 19-0 (7-0). A. Filip 1, 6, 18, 44, Fărcuţa 10, 20, 48, 72, Ţepele 31, Iova 50, Cheregi 51, Paşcalău 55, Grozav 60, 67, 70, 74, Puie 75, 90+2, Hora 76

 

Eliminaţi: – Ion Gal ’80 pentru injurii adresate arbitrului

 

Arsenal Uileac – FC Paleu 0-2 (0-1). Florescu 5, Horga 73

 

Cetatea Finiş – Unirea Roşia 2-2 (2-1). I. Beleag 10, Antok N. 33 / Mitran 29, Moţiu 87

 

Avântul Mizieş – Viitorul Nucet 2-1 (0-0). Trip 54, Jula 68 / P. Covaci 84

 

În minutul 80, Vasile Tuduce (maseur, Viitorul Nucet) a fost evacuat din incinta terenului pentru proteste repetate şi insulte.

 

Viitorul Josani – Vida Pomezeu 1-3 (0-3). Tamas Z. 46 / Ştefan 4, 35, 36

 

CSO Ştei – CF Bihorul II Beiuş 3-2 (2-2). Cr. Luca 32, Raţ 37, Boldor 69 / Lezeu 22, D. Toma 28

 

Gloria Căbeşti a stat.

 

CLASAMENT

 

1. FC Hidişel 14 13 0 1 102 – 6 39

 

————————————————————————————————-

 

2. CSO Ştei 14 13 0 1 32 – 6 39

 

3. FC Paleu 14 10 3 1 81 – 4 33

 

4. Unirea Roşia 14 8 1 5 41 – 22 25

 

5. Vida Pomezeu 14 8 1 5 26 – 22 25

 

6. Cetatea Finiş 14 7 1 6 25 – 30 22

 

7. Gloria Căbeşti 13 6 2 5 24 – 21 20

 

8. Viitorul Josani 14 5 1 8 26 – 54 16

 

9. Avântul Mizieş 14 5 0 9 26 – 49 15

 

10. Bihorul Beiuş II 13 4 2 7 28 – 32 14

 

11. Viitorul Nucet 14 3 1 10 20 – 61 10

 

12. Arsenal Uileac 14 1 0 13 13 – 56 3

 

13. Carpenii Vălani 14 1 0 13 13 – 90 3

 Etapa viitoare (27 martie): CF Bihorul II Beiuş – Viitorul Josani, Vida Pomezeu – Arsenal Uileac, FC Paleu – FC Hidişel, Carpenii Vălani – Avântul Mizieş, Viitorul Nucet – Cetatea Finiş, AS Roşia – Gloria Căbeşti. CSO Ştei va sta

FC Hidisel a remizat cu Unirea Valea lui Mihai



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase