FC Naţional – Oţelul 1-3

Oţelul Galaţi a învins
În Cotroceni, Oţelul lui Petre Grigoraş a deschis scorul după golul marcat în minutul 3 de Ion Paraschiv.

Cu o singură victorie în ultimele patru etape, Naţionalul a egalat în minutul 17, când Drăgan l-a învins pe Vâtcă din centrarea lui Roberto Iancu.

La pauză a fost însă 2-1 pentru Oţelul, după o nouă reuşită a lui Paraschiv. În minutul 70, omul meciului, Ion Paraschiv a încheiat definitv conturile în Cotroceni. La finalul jocului, suporterii bancari şi-au vărsat nervii pe Constantin Iacov cerându-i acestuia să plece de la club.

Întrebat dacă se teme de retrogradare, Iacov a dat un răspuns şocant: “mie îmi place şi sâmbătă dimineaţa de la ora 11”.