FOTBAL – LIGA 5

ORADEA - Rezultate consemnate în Liga a V-a la fotbal:

SERIA SUD – ETAPA 25

FC Grădinari – Unirea Livada 2-1 (1-0). Gheban ’26 / Goina ’76, Ţentea ’78

Victoria Tulca – Poiana Curăţele 4-2

Gazdele l-au folosit pe jucătorul Răzvan Sala aflat în stare de suspendare şi riscă pierderea meciului cu 0-3. Decizia urma să fie luată ieri de Comisia de Disciplină a AJF Bihor.

Poiana Budureasa – Regiana Cefa 3-0 (neprezentare)

CSM Olimpia Salonta – Gloria Căbeşti 8-0 (4-0). Fuliaş ‘6, 17 şi 29, Fodor ’22 şi 55, Manea ’50, Matei ’73, Ţig ’80

Progresul Tăut – AS Roşia 2-2 (0-1). Ţifra ’56, Mangrău ’86 / Copăcean ’21, Horga ’73

Cariera Vărăşeni – CF Bihorul II Beiuş 5-0 (2-0). Marincean ’15, Moce ’43, Torj ’53, 66 şi 83

Avântul Mizieş – Nova Cordău 1-4 (0-1). Covaci ’71 / Galea ’43, Şandro ’63, A. Căvăşdan ’73 şi 76

Voinţa Ciumeghiu a stat.

CLASAMENT

1. Nova Cordău 23 16 4 2 85 – 28 55

————————————————————————————-

2. Poiana Curăţele 22 15 4 3 65 – 25 49

3. P. Budureasa 23 14 5 4 66 – 38 47

4. FC Grădinari 23 15 1 7 61 – 44 46

5. Voinţa Ciumeghiu 23 13 4 6 57 – 29 43

6. Olimpia Salonta 23 14 0 9 80 – 37 42

7. CF Bihorul II 24 13 1 10 73 – 61 40

8. Unirea Livada 24 12 2 10 66 – 76 38

9. Cariera Vărăşeni 23 10 3 10 51 – 59 33

10. Victoria Tulca 22 9 1 12 44 – 50 28

11. Gloria Căbeşti 24 7 1 16 63 – 89 22

12. Regiana Cefa 24 6 3 15 51 – 49 21

13. Progresul Tăut 23 6 3 14 37 – 67 21

14. Avântul Mizieş 23 4 0 19 39 – 101 12

15. AS Roşia 24 2 2 20 27 – 98 8

Etapa viitoare (duminică, 11 mai): CF Poiana Curăţele – Avântul Mizieş, Nova Cordău – Cariera Vărăşeni, CF Bihorul II Beiuş – Progresul Tăut, AS Roşia – CSM Olimpia Salonta, Gloria Căbeşti – Poiana Budureasa, Regiana Cefa – FC Grădinari, Voinţa Ciumeghiu – Victoria Tulca. Unirea Livada va sta.

SERIA NORD – ETAPA 22

Voinţa Cheresig – Viitorul Borş 1-4 (0-2). Maier ’75 / Zapanos ’10, Peto ’42, Balog ’47, Nagy ’82

Termal Livada – Electric Star Marghita 2-1 (2-1). Matei ‘7 şi 17 / Manea ’44

FC Bioland Paleu – Minerul Şuncuiuş 3-0 (1-0). Kiss Erwin ’44, 75 şi 89

Cetatea Biharia – Stânca Vadu Crişului 1-1 (0-1). Rostas ’90+2 penalty / Jolţe ’11

Inter Aştileu – Unirea Bratca 3-2 (1-1). E. Popa ’38 şi 89, Cr. Oros ’80 / Tripon ’13, R. Bradea ’90+2

Săgeata Auşeu – Partium Oradea 0-1 (0-1). Olah ‘1

Săgeata a utilizat un jucător (Nicolae Florian Pup) în stare de suspendare şi, conform regulamentului, ar urma să piardă meciul cu 0-3.

Viitorul Brusturi – Viitorul Popeşti 2-5 (1-4). Miclăuş ’42 şi 75 / L. Maghiar ’10, Cozma ’34, Sas ’35, Bencic ’40 şi 61

CLASAMENT

1. Cetatea Biharia 22 16 3 3 72 – 40 51

—————————————————————————————

2. Inter Aştileu 23 16 1 5 69 – 38 49

3. Vadu Crişului 22 15 3 4 68 – 32 48

4. Bioland Paleu 22 13 6 3 61 – 25 45

5. Viitorul Popeşti 22 14 3 5 51 – 30 45

6. Termal Livada 22 13 2 7 70 – 39 41

7. Minerul Şuncuiuş 22 13 1 8 58 – 30 40

8. Viitorul Borş 22 8 4 10 35 – 39 28

9. Electric Star 22 7 2 13 33 – 51 23

10. Unirea Bratca 22 7 1 14 35 – 68 22

11. Săgeata Auşeu 21 5 2 14 36 – 60 17

12. Viitorul Brusturi 22 5 0 17 32 – 85 15

13. Voinţa Cheresig 22 4 0 18 39 – 65 12

14. CSU Partium 21 2 2 17 23 – 79 8

Etapa viitoare (duminică, 11 mai): Viitorul Brusturi – Voinţa Cheresig, Viitorul Popeşti – Săgeata Auşeu, CSU Partium Oradea – Inter Aştileu, Unirea Bratca – Cetatea Biharia, Stânca Vadu Crişului – FC Bioland Paleu; Minerul Şuncuiuş – Termal Livada, Electric Star Marghita – Viitorul Borş.

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !