FOTBAL – LIGA 4: Campioni cu patru etape înainte de final!

De Teodor Biriş
Reactualizat la:
3Comentarii
FOTBAL – LIGA 4: Campioni cu patru etape înainte de final!
© Foto: Facebook

În urma rezultatelor înregistrate miercuri în etapa intermediară, liderul CSC Sînmartin și-a asigurat locul 1.

Distanța care o separă de contracandidate nu mai poate fi remontată în etapele rămase.

CSC Sînmartin va reprezenta Bihorul la barajul de promovare pentru Liga 3 programat în 23 și 30 iunie.

Rezultate înregistrate:

CS Săcueni – Viitorul Borş 3-0 (2-0). Kereszturi 13, V. Mare 34, Matyi 90+2

CS Mădăras – Unirea Valea lui Mihai 4-1 (2-1). V. Petricău 18, P. Pereţ 26, Fl. Buzgău 49, Em. Pop 82 / Gego 34

Dacia Gepiu – CS Bihorul Beiuş 5-0 (2-0). Fl. Neaga 27, Fărcuţa 40, V. Dobrescu 53, Ad. Iova 58, 84

Biharea Vaşcău – Crişul Sântandrei 1-5 (1-2). A. Micula 19 / Lavrincsik 21, 66, M. Belea 44 autogol, Al. Nan 77, Novak 81

CSC Sînmartin – CSO Ştei 4-1 (1-0). Cr. Copil 45+1, S. Ban 58, V. Daina 78, Ov. Morna 90+1 / Dr. Pele 75

CS Oşorhei – Crişul Aleşd 1-2 (0-1). Cl. Crişan 62 / Sg. Pop 36, Bot 90

Meciurile CS Diosig – Unirea Livada şi Olimpia Salonta – FC Universitatea Oradea au fost amânate pentru data de 30 mai.

CLASAMENT

1. CSC Sînmartin 26 21 4 1 85 – 18 67

—————————————————————————————-

3. Crişul Sântandrei 26 15 5 6 48 – 28 50

2. FC Universitatea 25 15 4 6 59 – 26 49

5. Dacia Gepiu 26 15 3 8 68 – 48 48

4. Unirea Livada 25 14 4 7 57 – 30 46

6. CS Diosig Bihardioszeg 25 14 3 8 46 – 40 45

7. Bihorul Beiuş 26 11 4 11 36 – 45 37

8. CS Oşorhei 26 10 4 12 56 – 47 34

9. Viitorul Borş 26 10 3 13 56 – 63 33

10. Crişul Aleşd 26 10 3 13 53 – 65 33

11. CS Săcueni 26 11 0 15 40 – 61 33

12. CS Mădăras 26 10 1 15 55 – 62 31

13. Unirea Valea lui Mihai 26 9 2 15 47 – 62 29

14. CSO Ştei 26 8 4 14 32 – 53 28

—————————————————————————————

15. Olimpia Salonta 25 7 2 16 45 – 59 23

16. Biharea Vaşcău 26 2 2 22 34 – 120 8

CSC Sînmartin a câştigat matematic campionatul Ligii a IV-a şi va reprezenta Bihorul la barajul pentru promovarea în Liga a III-a.

ETAPA VIITOARE, 19-20 MAI

SÂMBĂTĂ

Viitorul Borş – CS Mădăras (ora 11:00)

CSO Ştei – Biharea Vaşcău (ora 11:00)

Crişul Aleşd – Olimpia Salonta (ora 11:00)

Unirea Livada – CS Bihorul Beiuş (ora 18:00)

DUMINICĂ

CS Diosig – CS Oşorhei (ora 11:00)

Crişul Sântandrei – CS Săcueni (ora 18:00)

Meciul Unirea Valea lui Mihai – Dacia Gepiu este amânat pentru 30 mai, iar jocul FC Universitatea Oradea – CSC Sînmartin pentru data de 6 iunie.



3Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor