FOTBAL – LIGA 5 – ETAPA 10

De Teodor Biriş
Reactualizat la:
FOTBAL – LIGA 5 – ETAPA 10

Rezultate înregistrate în cele două serii sunt următoarele:

SERIA 1

Slovan Valea Cerului – Foresta Tileagd 0-0

LPS Bihorul – Inter Aştileu 4-1 (2-1). M. Popa 12, 24, Tiponuţ 57, Onaca 67 / Dumiter 31

Progresul Sâniob – Toldy Sânnicolau de Munte 0-3 (0-2). Kereszturi 23, 73, Szabo 36

Cetatea Biharia – Voinţa Suplac 1-1 (1-0). I. Cheregi 10 / Orbai 47

Minerul Şuncuiuş – Viitorul Bratca 3-0 (1-0). Dungău 45, Tarr 60, C. Popa 78

Dinamo Oradea – Locadin Ţeţchea 6-1 (1-0). Hodişan 7, 73, 75, Grozav 60, 87, Ember 63 / Puşcău 82

AS Vadu Crişului – Club Atletic Oradea 1-3 (1-0). Mărghitaş 5 / R. Paşca 53, 60, 65

CLASAMENT

1. Club Atletic Oradea 10 10 0 0 55 – 9 30

2. Minerul Şuncuiuş 10 8 0 2 40 – 16 24

3. Dinamo Oradea 10 7 2 1 53 – 17 23

4. Inter Aştileu 10 7 1 2 37 – 21 22

5. Voinţa Suplac 10 5 2 3 24 – 17 17

6. Foresta Tileagd 10 5 2 3 32 – 19 17

7. Locadin Ţeţchea 10 4 1 5 29 – 33 13

8. Cetatea Biharia 10 4 1 5 15 – 24 13

9. LPS Bihorul 10 4 0 6 25 – 38 12

10. AS Vadu Crișului 10 3 1 6 15 – 25 10

11. Slovan Valea Cerului 10 2 2 6 16 – 24 8

12. Viitorul Bratca 10 2 1 7 18 – 31 7

13. Toldy Sânnicolau 10 1 1 8 12 – 59 4

14. Progresul Sâniob 10 0 0 10 9 – 49 0

Etapa viitoare (4-5 noiembrie): sâmbătă, Voinţa Suplac – LPS Bihorul Oradea (ora 14:00); duminică, Club Atletic Oradea – Cetatea Biharia (Stadionul Iuliu Bodola), Inter Aştileu – Slovan Valea Cerului, Foresta Tileagd – Minerul Şuncuiuş, Viitorul Bratca – Dinamo Oradea, Locadin Ţeţchea – Progresul Sâniob (Stadion Aleşd), Toldy Sânnicolau de Munte – AS Vadu Crişului (toate de la ora 14:00).

SERIA 2

Vida Pomezeu – Victoria Avram Iancu 0-5 (0-3). Ciucla 7, Cr. Ţîrlea 10, 16, Cuciula 60, Avram 87

Voinţa Ciumeghiu – Vulturul Dobreşti 1-0 (1-0). Şipoş 20

Voinţa Cheresig – Zorile Bunteşti 4-2 (2-2). Brisc 26, 59, Cearnău 43, Gabor 71 / Bonchiş 18, Diniş 20

Izvorul Cociuba Mare – Victoria Tulca 4-0 (2-0). Caliţa 24, 38, Ştefan 66, Boloş 75

Unirea Roşia – Viitorul Tărian 3-3 (3-2). Maliţa 11, Tirla 18, Nistor 25 / Foltuţ 32, Balog 45, Cioban 90+3

Unirea Oşorhei – Gloria Căbeşti 2-3 (1-1). Lupaşcu 21, Sfârlea 59 / Iştoc 43, Rusu 45, Szekeres 68

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 10 9 0 1 36 – 7 27

2. Gloria Căbeşti 10 6 3 1 40 – 21 21

3. Victoria Avram Iancu 10 6 2 2 31 – 7 20

4. Izvorul Cociuba Mare 10 6 0 4 26 – 25 18

5. Unirea Roşia 10 5 2 3 23 – 20 17

6. Vulturul Dobreşti 9 4 1 4 19 – 18 13

7. Zorile Bunteşti 9 4 0 5 30 – 20 12

8. Viitorul Tărian 10 3 3 4 18 – 29 12

9. Voinţa Cheresig 10 3 2 5 15 – 28 11

10. Voinţa Ciumeghiu 10 3 1 6 15 – 38 10

11. Victoria Tulca 10 1 2 7 9 – 28 5

12. Vida Pomezeu 10 1 0 9 11 – 36 3

Etapa viitoare (duminică, 5 noiembrie): Victoria Avram Iancu – Voinţa Cheresig, Victoria Tulca – Vida Pomezeu, Gloria Căbeşti – Izvorul Cociuba Mare, Vulturul Dobreşti – Unirea Oşorhei, Viitorul Tărian – Voinţa Ciumeghiu, Zorile Bunteşti – Unirea Roşia (toate de la ora 14:00).



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !