Frontiera Oradea a pătimit la Aleşd

ALESD - Crişul a pierdut în această vară mai mulţi jucători importanţi, printre care Domocoş, D. Coste, Pădureţu, Madar jr. şi Crişan, dar acest lucru nu s-a simţit în meciul cu Frontiera Oradea, una din echipele redutabile în sezonul trecut.

Gazdele au obţinut o victorie consistentă cu scorul de 6-1 (2-1) prin golurile marcate de Fogarasi ‘3 penalty, Dumiter ’42 penalty, 50 şi 53, Chebeleu ’51 şi 63, respectiv Pereţ ’19. „În repriza a doua, Dumiter a avut 20 de minute extraordinare în care am reuşit să ne desprindem decisiv. În prima repriză nu ne-a fost uşor, jocul fiind mai echilibrat”, a spus antrenorul Mircea Madar.

Au evoluat echipele

Crişul: S. Pop – Vancea, Berce, C. Iacob, L. Popa (’80 Vinter), Dumiter, Fogarasi, Bodiuţ (’39 Iaz), R. Ardelean, Chebeleu, I. Ivan (’58 Fl. Ile). Antrenor: Mircea Madar

Frontiera: Bota – Chişe, Lăzău, Câmpan, Gherle, Pereţ, P. Pop, A. Popa, C. Popa, Csiri (’46 C. Siminic), Ruje. Antrenor: Sorin Pop