Gardos, comentator TV la Oradea

Aflat încă în vacanţă după turneul naţionalei în America de Sud, stelistul Florin Gardoş nu a ratat ocazia să vadă pe viu meciul de baraj pentru Liga a III-a dintre Olimpia Satu Mare şi Meseşul Treznea, scor 6-0 (3-0), desfăşurat miercuri pe Stadionul Iuliu Bodola.

În repriza a doua, Florin Gardos, care este  sătmărean, a comentat meciul împreună cu ziaristul Florin Mureşan pentru Nord-Vest TV din Satu Mare.

Florin Gardos a fost aplaudat de spectatorii prezenţi la meci, iar unii dintre ei i-au cerut autografe şi să se fotografieze cu el.

Internaţionalul a avut ocazia să vadă o victorie clară a Olimpiei, în faţa unei echipe care l-a avut pe teren pe Ioan Meleg, un mijlocaş de 49 de ani, care a evoluat toate cele 90 de minute, fiind şi unul dintre cei mai activi jucători ai sălăjenilor!