George Puşcaş face senzaţie în Anglia! „Dublă” cu Cardiff!

Săptămână excelentă pentru George Puşcaş la Reading. După ce a înscris în Cupa Ligii Angliei, atacantul bihorean nu s-a lăsat mai prejos duminică în meciul din Championship cu Cardiff City.

Reading a obţinut prima victorie în campionat, scor 3-0 (2-0), iar Puşcaş a avut o evoluţie excelentă, marcând în minutele 25 şi 48. A treia reuşită i-a aparţinut lui Swift în minutul 84.

Primul gol a fost senzaţional, după o cursă de 70 de metri în care şi-a ridiculizat adversarul care l-a urmărit, „Puşky” a intrat în careu şi a plasat mingea cu piciorul stâng, din unghi, la colţul lung. A doua reuşită a fost tipică pentru un atacant de careu, bihoreanul reluând în plasă centrarea trimisă de Swift la colţul scurt.