George Puşcaş, titular în premieră în Serie A

George Puşcaş FOTO: INTER.IT
Atacantul bihorean George Puşcaş a fost trimis pe teren din primul minut de antrenorul Roberto Mancini în meciul de campionat dintre Inter Milano şi FC Parma.

Puşcaş a fost înlocuit la pauză cu Kovacici, în timpul petrecut pe gazon nereuşind să se evidenţieze în mod deosebit, având o singură ocazie de a marca la o lovitură de cap. Inter nu a reuşit să treacă de ultima clasată, partida încheindu-se cu scorul de 1-1, golul milanezilor fiind marcat de Guarin în minutul 25.

Puşcaş va împlini miercuri 19 ani, iar în acest sezon a adunat 6 prezenţe la echipa de seniori a lui Inter, 3 în Serie A, două în Cupa Italiei şi una în Europa League.