Gloria a „electrocutat” Beiusul

După trei rezultate pozitive beiuşenii au suferit un nou „duş rece”.

De data asta pe propriul teren, în faţa arădenilor de la Gloria CTP, scor 2-4 (0-3). Cu doar o victorie în campionat, arădenii au început în forţă şi din minutul 5 Pantea a deschis scorul cu un şut plasat. Minutele 21 şi 22 l-au adus în prim plan pe Eşanu, care a dus scorul la 0-3 fructificând pasele primite de la Găldean, respectiv Ţurcaş. Tabela a arătat un neverosimil 0-4 în minutul 56 prin golul reuşit de veteranul Găldean.

Abia la acest scor beiuşenii au început să mai joace, iar Higeyd (57) şi Vanca (87) au mai redus din diferenţă. De menţionat că în minutul 80 Vanca a mai trimis o dată mingea în bară. Antrenorul Adrian David a mizat în cest joc pe Odobasianu – Silaghi (’72 Borza), Mihoc, Cobârzan, Şerb (’58 Toader) – Fl. Popa,  Vanca, Trip, Morar – Higyed, Agiurgioaie (’73 D. Toma).