Gloria i-a … picat pe locul doi

Deva – Gică Barbu, antrenorul liderei Mureşul Deva spunea înainte de meciul de vineri cu Gloria II Bistriţa, din deplasare, că ar fi bun şi un egal, însă obiectvul nu s-a atins, iar prezicerile cum că va fi o partidă foarte dificilă s-au adeverit şi devenii au pierdut cu 2-0. În urma înfrângerii devenii au pierdut primul loc în clasament.

Primul gol l-au încasat chiar în minutul 6. De fapt, prima repriză a fost aproape în totalitate a bistriţenilor, care şi-au creat ocazii, dar nu au putut să mai înscrie. Deci, la pauză scorul a fost de 1-0 pentru gazde, fotbaliştii de la Mureşul Deva nereuşid mare lucru.

În a doua parte a partidei însă, cu devenii s-a întâmplat ceva, pentru că au echilibrat jocul şi au reuşit să se apropie mai periculos de poarta adversarilor.

„Am avut două reprize diferite, pratic fotbal jucând doar în repriza a doua. Cu toate acestea, cei care au marcat au fost tot bistriţenii, care deşi au o echipă tânără, este valoroasă şi poate pune probleme oricând şi oricui în această serie” – ne-a declarat după meci Gică Barbu.